Gaziantep’te polis ekiplerince il genelinde düzenlenen operasyonlarda uyuşturucu madde kullanmak ve ticaretini yapmak, hırsızlık ve çeşitli suçlardan aranan toplam 167 kişi yakalandı. Operasyonlarda çeşitli miktarlarda uyuşturucu ve silahlar ele geçirildi.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; il genelinde düzenlenen operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 59 şüpheliye uyuşturucu madde bulundurmak, kullanmak ve ticaretinden işlem yapıldı, 3 kişi tutuklandı ve 3 kişi de adli kontrol şartıyla serbest kaldı.
Hırsızlık olaylarına yönelik yapılan çalışmalarda ise gözaltına alınan 37 şüpheli hakkında yasal işlem yapılırken 18 faili meçhul olay aydınlatıldı, 7 kişi tutukladı ve 4 kişi hakkında ise adli kontrol kararı verildi.
Ayrıca çeşitli suçlardan aranan 71 aranan kişi yakalanarak adli makamlara sevk edildi, 23 kişi hakkında ise kabahatler kanunundan işlem yapıldı.

Polis ekiplerince yapılan çalışmalarda; 4 kilo 897 gram uyuşturucu madde, 800 adet uyuşturucu hap, 14 bin 940 adet sentetik hap, 2 hassas terazi, 6 ruhsatsız tabanca, 419 mermi, 4 ruhsatsız tüfek ve 29 adet kartuş, 4 çalıntı motosiklet, suçta kullanılan 6 cep telefonu, hırsızlık yapmak için kullanılan çeşitli malzemeler, 52 adet elektronik ve muhtelif çalıntı malzeme, 54 kesici alet ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bir miktar para ele geçirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here