Gaziantep ile Bağdat arasında direkt uçuşlar başladı

0
50

Gaziantep ile Irak’ın başkenti Bağdat arasında direkt uçuşlar başladı. Karşılıklı seferlerin başlaması dolayısıyla Gaziantep Havalimanı’nda tören düzenlendi.

İhracat hacmi açısından Türkiye’de beşinci sırada yer alan Gaziantep ile Irak’ın ticari ve insani ilişkilerinin daha da artırılması amacıyla başkent Bağdat’a direkt uçuş seferleri törenle başlatıldı.
Irak’ın Gaziantep Başkonsolosu Hasan Abdulwahid Majeed, uçuşların başlamasının Türkiye ile Bağdat arasındaki ticari ilişkilerin daha da güçlendirilmesine katkı sunacağını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Majeed seferlerin haftada bir olarak planlandığını vurgulayarak, “Tabiki bu seferlerin başlamasında emeği olan herkese özellikle Gaziantep yönetimine teşekkür ediyorum. Bu durum iyi bir fırsat, bu fırsat iki ülkenin ticari ilişkilerinin daha da artacağının sinyallerini taşımaktadır” diye konuştu.
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye Irak İş Konseyi Başkanı Halit Acar, Irak’ın bütün şehirlerinin gelişmekte olduğunu aktararak, “Şu anda hem ticaret hacmimiz hem de orada yapılan iş hacmimiz her geçen gün artıyor. Gaziantep, Irak’a ihracatta ikinci sırada bulunuyor. Fiili olarak baktığınızda da nerdeyse İstanbul’dan daha fazla durumda diyebiliriz. İnşallah bu uçuşlarla beraber hem turistik hem de ticari olarak iş hacmimiz iki ülke arasında artmış olacak” dedi.

Törenin sonunda Gaziantep-Bağdat direkt uçuşunun ilk yolcuları uğurlandı, yolculara çiçek verildi, baklava ikramında bulunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz