Gaziantep Büyükşehir’den engelli depremzedeler için önemli iş birliği

0
104

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Sakatlar Konfederasyonu arasında imzalanan protokolle depremzedelerin ihtiyaç duyduğu ortez ve protezlerin üretimiyle uygulanması daha etkin bir şekilde gerçekleştirilecek.
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde yaşam normale dönerken afetten etkilenen engelli bireylerin ihtiyaçlarının karşılanması için Büyükşehir Belediyesi, Ortez Protez Yapım ve Uygulama Merkezi’nin kapasitesini genişletilmesi için Türkiye Sakatlar Konfederasyonu ile iş birliği protokolü imzaladı.

DEPREM BÖLGESİNDE İHTİYAÇLARA DAHA ETKİN BİR ŞEKİLDE CEVAP VERİLECEK
Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamı’nda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi’nin katılımıyla yapılan imza töreniyle deprem bölgesinde ihtiyaçlara daha etkin bir şekilde cevap verilerek geniş kapsamlı çözümler üretilmesine olanak sağlanacak.
ENGELLİ DEPREMZEDELERİN TOPLUMA AKTİF BİR ŞEKİLDE KATILMALARI KOLAYLAŞACAK
Protokolle birlikte Ortez Protez Yapım ve Uygulama Merkezi’nin kapasitesinin genişletilmesi, depremzedelere özel olarak tasarlanmış, ihtiyaçlarına uygun ortez ve protezlerin üretilmesine fırsat oluşturacak. Uygun malzemelerin üretimiyle engelli depremzedelerin günlük yaşam aktivitelerini daha bağımsız bir şekilde gerçekleştirmesi ve topluma aktif bir şekilde katılmaları kolaylaşacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz