AK Parti İl Başkanı Çetin’den 15 Temmuz mesajı

0
130

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 6. yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, “15 Temmuz, bize demokrasinin ne kadar değerli olduğunu hatırlatan bir dönüm noktasıdır. Bugün, birlik ve beraberlik ruhumuzu güçlendirmek, demokrasimizi korumak ve geliştirmek için bir fırsattır” dedi.
AK Parti Gaziantep İl Başkanı Çetin, 15 Temmuz 2016 gecesi hain terör örgütü FETÖ tarafından demokrasimize ve özgürlüğümüze kast edildiğini belirterek, “Ülkemiz bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldı. Ancak vatansever halkımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ve yüreklerindeki cesaret ile meydanlara dökülerek demokrasimize sahip çıktı ve darbe girişimini başarısızlığa uğrattı. Bugün, bu direnişi en kalbi duygularımızla kutluyoruz” ifadelerini kullandı.
Çetin, şunları söyledi: “15 Temmuz, bize demokrasinin ne kadar değerli olduğunu hatırlatan bir dönüm noktasıdır. Bugün, birlik ve beraberlik ruhumuzu güçlendirmek, demokrasimizi korumak ve geliştirmek için bir fırsattır. Demokrasiye olan inancımızı pekiştirelim ve özgürlüğümüzü korumak için bir araya gelerek güçlü bir toplum oluşturmaya devam edelim.Unutmayalım ki demokrasi, hepimizin ortak değeridir ve korunması için hepimize görev düşmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve demokrasimize karşı yapılan hain kalkışmaya direnerek ülkemizin kaderini değiştiren 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor; kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz