Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden önemli açıklama

0
69

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkmen Milliyetçi Hareketi’nden yapılan yardım paketlerinin seçim yardımı olarak dağıtıldığı iddialarını yalanladı. Belediye, iddia edilen yardım malzemelerinin Kasım ayından bu yana sadece sosyal markete başvuru yapan depremzedelere verildiğini, seçim malzemesi olarak kullanılmadığını açıkladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden Türkmen Milliyetçi Hareketi’nden yapılan yardım paketlerinin seçim yardımı olarak dağıtıldığı iddiaları ile ilgili açıklama geldi.
Açıklama şöyle:
“Bugün sosyal medyada dolaşıma giren bir haberde Türkmen Milliyetçi Hareketi’nden gelen yardım paketlerinin seçim yardımı olarak dağıtıldığı iddia edilmiştir. Haberi hazırlayan ve sosyal medyada dolaşıma girmesini sağlayan kişi ya da kişiler öncesinde bu iddianın doğru olup olmadığını tarafımızdan teyit etmemiştir.
Deprem bölgesinde bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sosyal Marketlerde depremin ilk gününden bu yana vatandaşlara yardım malzemeleri, çeşitli objektif kıstaslarla belirlenen koşullara göre, dağıtılmaya devam etmektedir. Bu malzemelerin büyük çoğunluğu Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bütçesiyle temin edilmekteyse de, çeşitli hayırseverler, yardım kuruluşlarından ve kamu kurumlarından gelen malzemeler de bulunmaktadır. Habere konu olan paylaşımlardaki malzemelerde deprem döneminde değil, 2023 yılı Kasım ayında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne Türkmen Milliyetçi Hareketi tarafından teslim edilmiştir.
Bahsi geçen haberde iddia edilen yardım malzemeleri de Kasım ayından bu yana sadece sosyal markete başvuru yapan depremzedeye verilmekte ve iddia edildiği gibi seçim malzemesi olarak kullanılmamaktadır. Yukarıda da belirtildiği gibi bu bilgiyi teyit etmek Belediyemize basın kuruluşu ya da muhabirlerden herhangi bir teyit başvurusu olmamıştır. Kamuoyuna duyurulur.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz