Erdemoğlu Ailesi’nden Besni’ye iki eser daha

0
270

Erdemoğlu Ailesinin yaptırdığı iki eserin daha açılışı yapıldı. Adıyaman’ın Besni İlçesinde yapımı tamamlanan Merinos Mustafa Rabuş Cami ve Aysel Erdemoğlu Anadolu Lisesi düzenlenen törenle açıldı. Dualarla ve kurbanlar kesilerek açılan Merinos Mustafa Rabuş Caminin yapımında emeği geçen ve katkı sağlayan kişi ve kuruluşlara plaket verildi. Adıyaman Valisi Muhmut Çuhadar caminin tamamlanmasında katkı sağlayan Merinos Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu’na teşekkür etti.

Merinos Mustafa Rabuş caminin açılışından sonra Merinos Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu’nun eşi adına yaptırılan Aysel Erdemoğlu Anadolu Lisesi açılışı için tören düzenlendi. Aysel Erdemoğlu Anadolu Lisesi’nin açılışına, Gaziantep Valisi Davut Gül, Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Gaziantep ve Adıyaman Milletvekilleri, Belediye başkanları, Erdemoğlu Holding Yönetim kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, Merinos Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, Quick Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdemoğlu, adına okul yapılan Aysel Erdemoğlu, Erdemoğlu ailesi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Törende bir konuşma yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, “Gaziantep’te Erdemoğlu ailesi tarafından yaptırılan başta eğitim kurumları olmak üzere bir çok eserin açılışında bulundum. Erdemoğlu ailesinin Gaziantep’te olmaları bizim için bir şanstır. Kendilerinden Allah Razı olsun. Hayır işlerinde hiç bir talebi geri çevirmediler. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’da törende “Erdemoğlu ailesi, Adıyaman ilimiz ve başta Besni ilçemiz olmak üzere üzere sayısız eser yaptılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız” diye konuştu.

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, eğitim ve sosyal yatırımların yanısıra başta Besni olmak üzere yeni projeleri olduğunu ifade ederek, şöyle dedi: “Besni başta olmak üzere Adıyaman, Gaziantep ve Türkiye’nin bir çok ilinde eğitim yatırımları yapmaktayız. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılında 5 ayrı okulumuzu daha hizmete açacağız. Besni ilçemiz için yeni projelerimiz arasında Merinos Ormanı kurmak bulunmaktadır. Bu konuda çalışmalar son aşamaya geldi ve önümüzde günlerde fidanlarımızı dikeceğiz. Yeşil bir Besni yaratmak istiyoruz. Ayrıca tarım alanında büyük bir öneme sahip olan ilçemizin ürünlerinin daha iyi değerlendirilebilmesi için kooperatif kurma girişimlerimiz bulunmaktadır. Çiftçilerimizin ve emekçi kadınlarımızın ürünlerinin daha iyi değerlendirilmesi için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Yengem Aysel Erdemoğlu adına yaptırdığımız bu okulun hayırlı olmasını diliyorum”

Daha sonra protokol ve aile üyeleri okulu gezerek, öğrenciler ile sıraları paylaştı ve derse katıldı. Aysel Erdemoğlu Anadolu Lisesi’nin 11 bin 800 metrekare alan üzerine kurulduğu ve son sistem teknolojik aletlerle donatıldığı belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz