Empati’de bayrak değişimi

0
75

Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin 15. Genel Kurulu Grand Otel’de gerçekleştirildi. Yapılan genel kurulda 8. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ceren Uğurluer, görevini 9. Dönem Başkanı olarak seçilen Elif Çetindağ’a devretti.

Empati Yönetim Kurulu Başkanı Ceren Uğurluer konuşmasında deprem dönemini içeren bir yönetim süreci olan 2022-2024 yılları arasında görev alan 8. Dönem Yönetim Kurulu’nca gerçekleştirilen çalışmalara dair raporları üyeler ile paylaştı.
Ceren Uğurluer, şunları söyledi: “Her sürecin, her dönemin farklı zorlukları ve sınavları vardır. Benim de rengarenk bir dönemim oldu şükürler olsun. Faaliyet raporunda da gördüğünüz üzere 2022-2024 dönemi gerek eğitim gerek sosyal aktivite gerek insani yardım gerekse kendimize yatırım anlamında dolu dolu geçen bir dönem oldu.
Stratejik yönetişim çalışmalarımız ile başlayan kurumsallaşma adımlarımız deprem vesilesi ile daha da hız kazandı. Sonrasında derneğimizin iletişim geleceği uzun zaman çalışıldı. Yerelin daha da değerlisi olurken ulusal ve uluslararası ses çıkarmaya başladık. Bu ses bize sabit bağışçı kitlemiz dışında son 2 yılda 1000 yeni bağışçı kazandırdı. İlk kez bir Avrupa Birliği projesine dahil olduk. ‘Sivil Toplum Gücü’ çalışmalarının karar alıcı mekanizması içindeki 4 sivil toplum kuruluşundan biri olarak seçildik. Dönemimizde ailemize katılan 3 yeni okul ile toplam 5 okulumuzda ailemiz artık yaklaşık 5 bin kişi. Okullarımız ile sıcak temas halinde olduk, takibimizi sıklaştırdık.
Empati ailemize mensup bir bireyin herhangi bir konuda yokluk çekmemesini kendimize hedef belirledik. Tüm bunların özeti olarak bu 2 yıllık süreçte, önce üyelerimizle sıcak ve doğru iletişimin sağlanması, bursiyerlerimizin iyi oluş hali için takip, okullarımıza hassasiyet, toplumla duyarlı ve yakın ilişki kurmak temel felsefemiz oldu. Geçmiş dönem başkanlarımızın başlattığı projeleri devam ettirdik. Bursiyer ailemiz 113 kişiye ulaştı.
Başardıklarımız da yapabildiklerimiz de tek başıma gerçekleştirdiğim şeyler olmadı. Dönemimizi özetlemek gerekirse sihirli kelime “Dayanışma” oldu. El ele vererek başardık.
Ekibimizin bireysel kabiliyetlerini dernek projelerine kattık. Varıyla, aklıyla, canıyla yanımda olan tüm üyelerime, aileme, kardeşlerime, dostlarıma, bağışçılarımıza teşekkür ediyorum.”

ÇETİNDAĞ: ŞEHRİMİZE DEĞER KATIYORUZ
Empati Derneği’nin 9. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Elif Çetindağ ise konuşmasında, “Kurulduğumuz günden beri önce kendimize, sonra yakın çevremize ve sonra şehrimize değer katmaya çalışıyoruz. Proje yazımından, temsile, şehre nerelerde katkı sağlayacağımıza dair tüm hususlar içimize işledi. Dayanışma ruhu ve birlikte hareket etme düsturuyla her şeyi layıkıyla yapıyoruz, buna gönülden inanıyorum.
Geçmiş başkanlarımızdan bugüne; tüm üyelerimiz aynı amaç için, unvanlarını bir kenara bırakarak Empati’ye değer katıyor. Benim gözümde derneğimizi büyüten en temel unsur budur. Bu nedenle bayrak hepimizin elinde… Umarım hep birlikte bu bayrağı zirvelere keyifle taşırız” ifadelerine yer verdi.
Elif Çetindağ yönetim kurulu başkanlığında çalışmalarını yürütecek 9. Dönem yönetim kurulunda Elif Özemir Kaya Başkan Yardımcısı, İdil Muhittinoğlu sayman, Melis Özkarslı sekreter, Demet Ongun, Elif Kara, Emine Mazıcıoğlu, Ezgi Şireci, Esra Gölbaşı, Merve Balta, Müge Tezel yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz