Gaziantep Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cıncıkcı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

1993 YILINDAN BU YANA KİMSESİZLERİN, KİMSESİYİZ

Cumhuriyet Bayramını coşku ile kutladıklarını belirten Başkan Cıncıkcı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Cumhuriyet, bilhassa kimsesizlerin kimsesidir” dediğini hatırlatarak, “Gaziantep Yardım Vakfı da, 1993 yılından bu yana hayırseverlerle ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevi görerek, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam etmektedir” dedi.

BİLGİMİZ DAHİLİNDE KİMSE AÇ UYUMAYACAK

Başkan Cıncıkcı şöyle devam etti: “1991 Yılında yardım gönüllüsü 10 arkadaşla, ‘Gaziantep’te bilgimiz dahilinde kimse aç uyumayacak’ diyerek yola çıktık. 1993 Yılında da çalışmalarımızı Gaziantep Yardım Vakfı çatısı altında kurumsallaştırdık. 30 Aile ile başladığımız yardımlarımız bugün yaklaşık 500 aileye ulaştık. Bu ailelerin gıda ve ihtiyaç malzemelerini karşılarken, üniversitede okuyan çocuklarına da burs veriyoruz.”

CUMHURİYETİ KORUMAK GÖREVİMİZDİR

Yıkılan bir imparatorluğun küllerinden doğan laik, demokratik ve hukuk devleti olan Cumhuriyetin ilelebet yaşayacağını belirten Başkan Cıncıkcı, Cumhuriyeti korumanın ve güçlendirerek gelecek nesillere taşımanın her vatandaşın öncelikli görevi olduğunu ifade etti. Başkan Cıncıkcı, mesajını, “Cumhuriyetimizin kuruluşunu kutlarken, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Mekanları cennet olsun” sözleriyle tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here