CHP’de istifa şoku!

0
75

Cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri sonrası CHP’de yaşanan gelişmelere bir yenisi daha eklendi. CHP Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar istifa ettiğini açıkladı. Uçar, “Parti içi demokrasimize katkı sağlamak amacıyla 2 yılı aşkın süredir gururla sürdürdüğüm Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanlığı görevimden gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum” dedi.
CHP İl Yönetim Kurulu toplantısında şok bir açıklama yapan İl Başkanı Neşet Uçar, istifa ettiğini bildirdi. Uçar’ın istifası CHP kulislerinde farklı tepkilere yol açarken, İl Yönetim Kurulunun ise görevine devam ettiği öğrenildi.
UÇAR: “PARTİ İÇİ DEMOKRASİYE KATKI SAĞLAMAK AMACIYLA İSTİFA EDİYORUM”
Uçar, istifası ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada ise şunları söyledi:
“Değerli Cumhuriyet Halk Partililer, Kıymetli Gaziantepliler; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecek nesillere bıraktığı en büyük miras olan Cumhuriyet Halk Partisini bir adım ileri taşımak için hayatım boyunca mücadele ettim. 14 ve 28 Mayıs seçimlerine giden süreçte de İl Başkanı olarak partimizin alabileceği en yüksek oyu alabilmesi için mücadele ettik .
Partimizin Gaziantep’te uzun bir zamandan bu yana düşüşte olan oylarını yüzde 15’ten alarak yüzde 20.4’e çıkardık. Ancak bu artış seçimleri kaybetmiş olmamız nedeniyle bir anlam kazanamadı.
Tüm kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere partimizde kongreler takvimi başladı. Parti içi demokrasimize katkı sağlamak amacıyla 2 yılı aşkın süredir gururla sürdürdüğüm Cumhuriyet Halk Partisi Gaziantep İl Başkanlığı görevimden gördüğüm lüzum üzerine istifa ediyorum.
Bundan önceki yaşamımda nasıl partimin emrindeysem bundan sonra da partimin emrinde olacağımın tüm kamuoyu tarafından bilinmesini isterim.
Görev sürem boyunca birlikte çalıştığımız İlçe Başkanlarımız başta olmak üzere tüm il yönetim kurulu üyelerimize, birlikte görev yaptığımız milletvekillerimize ve Karkamış Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz