Bu gelişme Güneydoğu’da sürpriz sonuçlara yol açabilir

0
264

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR)’ın Cumhur İttifakı’na katılımı için görüşmelerde “ön mutabakat”ın sağlandığı belirtiliyor. HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Aslan, “Tam karar verildi diye bir durum yok. Kesin karar verildiği zaman genel başkanlar ve partilerin ilgili mercileri tarafından açıklanır” dedi.
14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine yaklaşık 100 gün kala, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR)’ın da katılması gündemde. Cumhur İttifakı ile ön mutabakatın sağlandığı HÜDA PAR ile görüşmelerin olumlu yönde seyrettiği ve kararın kısa sürede açıklanacağı belirtiliyor.
HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Aslan, ittifaka katılım sürecinin büyük ölçüde olumlu seyrettiğini belirtirken “Görüşmeler olumlu devam ediyor. Şu an neticelenmiş değil. İnşallah olumlu sonuçlanacak. Ama henüz son nokta konmuş değil” dedi.
Haber 7’nin “Cumhur İttifakı’na yeni bir partinin katılması an meselesi! Kısa sürede sonuçlanacak” başlığıyla yayımladığı habere göre, ön mutabakatın sağlandığını ve komisyon görüşmelerinin de büyük ölçüde olumlu bir şekilde sürdüğünü bildiren Abdullah Aslan, “Birlikte çalışmak üzerine bir ön mutabakat zaten var. Bir mutabakat olduğu için zaten komisyonlar kendi aralarında görüşüyorlar” dedi.
Henüz kesin kararın verilmediğini kaydeden Aslan, “Tam karar verildi diye bir durum yok. Kesin karar verildiği zaman genel başkanlar ve partilerin ilgili mercileri tarafından açıklanır” ifadesinde bulundu.
Anlaşma şartlarıyla ilgili ayrıntının kararın verilmesinin ardından ortaya çıkacağını ifade eden Aslan, “Hangi şartların konuşulduğunu anlaşma sağlandığında açıklanacaktır” diye konuştu.
Seçim sürecinin başlaması nedeniyle kısa sürede görüşmelerin sonuçlanacağını belirten Aslan, “Çalışmalar devam ediyor. Şu an için bir zaman veremiyoruz. Ancak seçim dönemine girildiği ve ön mutabakat sağlandığı için kısa sürede neticelenmesi bekleniyor” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’yla son olarak AK Parti Genel Merkezi’nde görüşmüştü.
Erdoğan ve Yapıcıoğlu arasındaki 1 saat süren görüşmede, HÜDA PAR Genel Başkanvekili İshak Sağlam ile Genel Sekreter Şehzade Demir de hazır bulunmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz