Bilgiç: Nizip halkının yüzünü güldüreceğiz

0
111

İYİ Parti Nizip Belediye Başkan adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, projelerini açıklarken, Nizip’in “iyilik kenti” olacağını, başta kadın ve aile olmak üzere, gençlerin, emeklilerin ve tüm halkın yüzlerini güldüreceklerini söyledi.
İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN
İyi Parti Nizip Belediye Başkan adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç, 31 Mart seçimlerinin tamamlanması ve Nizip’in İYİ Parti Belediyeciliği ile tanışmasının ardından Hayat felsefelerinin “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” anlayışı doğrultusunda Sosyal Belediyeciliğin öncelikli olacağını bildirdi.
Bilgiç, Büyükşehir Yasası ile birlikte bazı temel hizmetlerin büyükşehir belediyelerine devredildiğini, bundan dolayı da ilçe belediyelerinin hizmet anlayışının değişmesi gerektiğini ifade ederek, “Biz sosyal belediyecilik ve toplumsal kalkınmaya yönelik projelerimizle halkımızın huzur ve refahını sağlayacağız” dedi.
İLK PROJEMİZ KADIN VE AİLE MERKEZLERİ
Göreve geldiklerinde ilk projelerinin Nizip’in dört farklı bölgesine 4 farklı kadın ve aile merkezi kurmak olduğunu ifade eden Bilgiç, “Benim Nizipli hanım kardeşim sabahtan akşama kadar evinde çocukları ile oturmaktan, monoton hayattan ve tüketim ekonomisinden çıkıp, daha sosyal daha modern, kişisel gelişimini tamamlamış, ekonomik özgürlüğünü elde etmiş mutlu bireyler haline gelecek. Nizip’in dört farklı bölgesinde İnşa edeceğimiz Kadın ve Aile Merkezlerimizde Meslek kursları, Üretim atölyeleri, Çocuk Kreşleri, Alışverişi merkezleri, Lokanta, Cafe, Pastane gibi tüm sosyal donatıların olduğu bir merkez olacak. Yıllardır ötekileştirilen, evde dört duvar arasına hapsedilen benim Nizipli Kadınlarım, Sabah çocuğunun elinden tutup Kadın ve aile merkezine gidecek. Öncelikle çocuğunu burada bulunan kreş’imize verecek. Sonra Kendisi Merkezimiz bünyesinde bulunan Meslek kurslarından hangisini istiyorsa oraya gidip eğitimini alacak. Eğitimini Tamamlayan hanım kardeşlerimiz yine aynı merkez bünyesinde bulunan Üretim Atölyelerinde çalışmaya başlayacak ve kendi ekonomik özgürlüğünü kazanacak.
Bir taraftan çocuğu evde dört duvar arasında hapsedilmekten kurtulan Annemizin çocuğu Profesyonel eğitimli görevlilerimiz tarafından kreş’te bakılırken, diğer tarafta annemiz Meslek sahibi edilerek, hem kendi ekonomik özgürlüğüne kavuşacak, hem de aile ekonomisine katkı sunmuş olacak. Diğer tarafta ise merkezimiz bünyesinde bulunan Cafe, Lokanta, Pastane gibi mekanlarda günün yorgunluğunu atacak, Sosyal ve kültürel etkinlikler yapabilecek. Dilerse de Müzik, Resim, Tiyatro.. vb etkinlikler ile tanışacak” diye konuştu.
5 YILDA 1000 KADIN İSTİHDAM EDİLECEK
İyi Parti Nizip Belediye Başkan adayı Avukat Gizem Büşra Bilgiç , sözlerini şöyle sürdürdü: “Proje kapsamında 5 yıl içerisinde faaliyete açmış olduğumuz Kadın ve aile merkezlerinde 1000 kadın kardeşimizi iş ve aş sahibi yapacağız. Bu merkezlerde Kadınlarımız Öncelikle Nizip ve Gaziantep için sonrasında Türkiye ve Dünya için üretim yapacaklar. Nizip’in değeri olan Ürünler Nizip’li hanımlarımızın elleri ile üretime dönüşerek Nizip ve Ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlanmış olacak. Göreve geldiğimiz ilk yıl 1. Merkezimizi açarak Başlatacağımız bu hizmet kervanımız her yıl bir yenisinin eklenmesi ile devam edecek. Bu merkezlerin yönetimini Belediye yönetiminden ayırmak için de Belediye ile işbirliği içinde kadın kooperatifleri kurarak sonrasında yönetimi kooperatiflerimize bırakmış olacağız.”
NİZİP’TEN ÜNLÜ İŞ KADINLARI ÇIKACAK
Bilgiç , “Açtığımız kadın ve aile merkezlerinde aldığı eğitim ve kurslar sonrasında Merkezimiz bünyesinde değil de kendi adına işyeri açmak, bir marka değeri yaratmak isteyen girişimci kadınlarımız desteklenerek Nizip’ten Ünlü iş kadınlarının yetişmesini sağlamış olacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz