Nurcan CEYRAN

Nurcan CEYRAN

Uzun zamandır beklediğimiz aşı Türkiye’ye geldi ve şu anda test aşamasında..
Bu durumda hem tedirgin, hem de heyecan ile aşının sonuç aşamasını bekleyip aşı olmak isteyen ve ısrarla olmam diyen insanlar arasında ikiye bölündük…
Bilim insanlarının araştırıp günlerce deneyler yapıp sonra bu aşı yapılmalı dedikten sonra çokta bir söze gerek yok diye düşünüyor insan….
Ne de olsa bilgisine, eğitimine güvenliğimiz bilim insanları sonuçta gözü kapalı yapılmalı elbette….
Kızamık aşısı, grip aşısı vs gibi olan aşıları sonuçta sorgulamadan olduk, kim buldu, içeriği nedir, hangi testlerden geçmiş çok ta ilgilenmedik kendinize, çocuklarımıza vs yapıldık oldu ve bitti….
Bilim insanlarının emeklerine, söylediklerine, araştırıp ortaya koydukları çabaya elbette karşı çıkmak değil…
Kendi adıma saygım sonsuz kesinlikle…..
Bu salgının kasıp kavurduğu, dünyayı etkisi altına alıp, resmen hayatı felç eden, bir kaos sebebi olan bu çıkmazların tek sebebi olan Çin’in ürettiği bir aşıyı tercih etmek elbette biraz düşürücü….
Çin’de ilk çıktığında fazla olan nüfusu azaltmak için yapılmış bir eylem olarak bakıldı, sonra Dünya üzerindeki burjuvaların planlı temizlik anlayışı iddiası ortaya sürüldü ve bu iki olasılığının da tek hedefi 65 yaş üstü ve kronik hastalar olduğu söylendi….
Ve bakıldığında da ısrarla ölenlerin çoğu bu hedef kitle 65 yaş üstü ve kronik hastalar….
Şimdi kronik hasta olan şahsım adına, Çin’den gelen aşıyı kesinlikle düşünmezken, Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın da 60 yaş üstü için bu aşının yapılması kumar demesi ise tuzu biberi oldu bence….
Benim için öncelik kesinlikle yerli aşı , kendi ülkemde üretilip, uygulanması kesinlikle tek tercihim….
Ve ATATÜRK’ün de dediği gibi
“BENİ TÜRK HEKİMLERİNE EMANET EDİN” cümlesi kemiriyor beynimi….
Bu durumda 1 tercih yerli aşı 2. Tercih olarak Almanya’da ki Türk çiftin bulduğu aşı özellikler bizler gibi kronik hastalar ve 65 yaş üstü için en doğru seçim olmalı…..

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here