Zam yağmuru vatandaşı perişan etti

0
57

Vatan ve Hürriyet Partisi Gaziantep İl Başkanı Şemsi Ayaslan, son günlerde üst üste gelen zamlara isyan ederek, esnafın kepenk kapatma noktasına, evlerde kazanların kaynayamaz duruma geldiğini söyledi.
Vatan ve Hürriyet Partisi Gaziantep İl Başkanı Şemsi Ayaslan, STKlardan sorumlu Genel Başkan yardımcısı Nazmi Orçan, Gaziantep Kurucu İl Başkanı ve Genel Başkan yardımcısı Ahmet Çoban, İç Güvenlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan yardımcısı Ramazan Orçan, Kahramanmaraş İl Başkanı Kazım Orçan, Pazarcık İlçe Başkanı İbrahim Çatalgöz, Oğuzeli İlçe Başkanı Derya Demir ve Kadın kolları üyeleri ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, son günlerde üst üste gelen zamlara isyan etti.

Ayaslan, Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı zam dalgalarının, iktidar partisi AKP’nin bugüne kadar yürüttüğü yanlış politikaları ve ekonomi programının sonucu olduğunu belirterek, ”Memura ve emekliye yapılan cüzi zammın birkaç hafta içinde eriyip gitmesi bir yana, son olarak uygulanan akaryakıttaki ÖTV oranlarına yapılan zamla birlikte millet derin bir yoksulluk çukuruna gömülmek istenmektedir. Bütün faturayı dar gelirliye kesen, vatandaşın cebindeki son kuruşa da el atan bir yoksullaştırma politikasının sert bir şekilde uygulandığı net bir şekilde görülüyor” dedi.
Yiğidin kuru soğana muhtaç olduğunu, evlerde kazanların kaynamadığını ve çocuğu bir şey istediğinde alamayan anne babaların adeta nefesinin kesilir duruma geldiğini dile getiren Vatan ve Hürriyet Partisi Gaziantep İl Başkanı Şemsi Ayaslan yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
“Seçim sürecinde atılan sloganlar ve popülist vaatlere karşı rasyonel bir zeminin varlığından şu anda söz edebilmenin mümkün olmadığını ifade eden Ayaslan
AKP iktidarı bankacılık sistemi üzerinden yandaşlarına kepçe ile rant dağıtırken, toplumun geniş kesimlerinin cebinden bu parayı toplamaktadır. Kitaptan, çocuk bezinden ek vergi alınırken, servetten elde edilen kazançtan vergi alınmamaktadır.
“AKP’NİN ÜLKEYE YOKSULLUKTAN BAŞKA VERECEK BİR ŞEYİ KALMADI”
Vatandaşa kemer sıkma tavsiye edilirken, yandaş ve ranta dayanan bir kesimin zenginleşmesine hiçbir kemer sıkma politikası dayatılmamaktadır. Artık AKP iktidarının bu ülkeye zam ve yoksulluktan başka verecek hiçbir şeyi kalmamıştır.
Bugün Türkiye’de adı konmamış bir IMF programı uygulanmaktadır. Yıllarca geçmiş iktidarları aynı konuda eleştiren AKP iktidarının, bugün IMF reçetelerini savunduğu, uyguladığı ve en adaletsiz vergi olan enflasyon vergisiyle milletin cebinde bir şey kalmayıncaya kadar bu düzeni sürdüreceği anlaşılmaktadır.
“MİLLET DERİN BİR YOKSULLUK ÇUKURUNA GÖMÜLMEK İSTENİYOR”
Memura ve emekliye yapılan cüzi zammın birkaç hafta içinde eriyip gitmesi bir yana, son olarak uygulanan akaryakıttaki ÖTV oranlarına yapılan zamla birlikte millet derin bir yoksulluk çukuruna gömülmek istenmektedir.
İki ay önce, seçim arifesinde 19.58 TL olan ABD Doları bugün 26 lirayı geçti. Seçim arifesinde benzinin litresi 21.14 TL’yken bugün 35.90 TL olmuş ve iki ay içindeki artış oranı yüzde 70’i bulmuştur.
BU YAĞMA DÜZENİNİN DÜNYADA BAŞKA BİR ÖRNEĞİ YOK
Kendi vatandaşını ezen, yoksullaştıran fakat bir yandan da servet sahiplerinin servetlerini katlamasını sağlayan bu vurguncu düzene karşı Vatan ve Hürriyet Partisi olarak mücadelemiz devam edecektir.
Hiç kimsenin şüphesi olmasın, Vatan ve Hürriyet Partisi, haksızlığa, hukuksuzluğa ve yağma düzenine karşı milletin sesi olmaya devam edecektir.
Biz Vatan ve Hürriyet Partisi olarak, çocuklarımızın isteklerine yetişemiyoruz diyen, esnaf olarak kepenk kapatacağız diyen, çocuğuna bir şey bir şey istediğinde alamadığında nefes almakta zorluk çekiyorum diyen annelerin, babaların yanında, mazlumun, ezilenin, kırılganların yanında durup, sesleri olmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz