Zafer Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Pamuk oldu

0
176

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının Mehmet Pamuk olduğunu belirterek, yerel seçimlerde başarı sağlayacaklarına inandıklarını söyledi. Özdağ, 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde başarı göstereceklerini kaydetti.

Zafer Partisi Genel lideri Ümit Özdağ, partisinin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıklamak için şehre geldi. Bir otelde basın toplantısı düzenleyen Özdağ, Zafer Partisi’nin büyükşehir adayının iş insanı Mehmet Pamuk olduğunu açıkladı. Özdağ, Gaziantep’te büyükşehir belediyesini kazanmaları durumunda yapacakları projeleri de anlattı ve belediye imkanlarının sığınmacılara değil halka harcanacağını bildirdi.
“AMERİKA SURİYE’NİN KUZEYİNDE VE IRAK’IN KUZEYİNDE PKK’YI EĞİTİYOR”
Ümit Özdağ, PKK’nın Amerika’nın açık desteğini alarak Suriye’nin kuzeyinde ve Irak’ın eğitildiğini, son teknolojik silahlarla donatıldığını ve daha büyük saldırılar için hazırlandıklarını öne sürdü.
Terör örgütü PKK’nın ABD’nin de desteğiyle Türkiye’ye karşı gizli ve sinsi faaliyetler yürüttüğüne dikkat çekerek acil önlemler alması gerektiğini kaydeden Özdağ, “Bir süredir Türkiye içinde hiç PKK’lı kalmadı deniliyor bu hükümetin başarısı olarak lanse ediliyor. Hayır. Türkiye içinde PKK’lı sayısının azalması sizlerin başarısı değildir. Aslında PKK Suriye’nin kuzeyinde devlet kurma sürecinde olduğu için bütün elemanlarını Suriye’nin kuzeyine çekti ve Amerika’nın da desteği ile onları yeniden eğitiyor da onun için Türkiye’de yoklar. Daha büyük saldırılar için hazırlıklar yapıyorlar. Bu saldırılarda ne kadar etkili olacaklarının da ilk göstergesi kış koşullarında şu ana kadar sahip olmadıkları teknik olanaklar ve bilgiyle Irak’ın kuzeyinde askeri mevzilerimize saldırdılar. Bu durum daha önceleri hiç olmamıştı. Bunun için biran önce askeri ve istihbarı eksikliklerin giderilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.
“SURİYE’DEN GETİRİLEN 30 BİN KİŞİLİK DİNİ BİR GURUP GAZİANTEP’TE BİR MAHALLEYE YERLEŞTİRİLDİ”
Özdağ, basın toplantısında çarpıcı bir iddia ortaya atarak, Suriye’nin kuzeyinden sayıları 30 bin civarında dini bir gurubun PKK karşıtıymış gibi ülkeye giriş yaptığını ve bunların Gaziantep’te bir mahalleye yerleştirildiğini öne sürdü.
Suriye’den peyderpey getirilen 30 bin kişinin yerleştirildiği ilçe ve mahalleyi gazetecilerin sorularına rapmen açıklamayan Özdağ, “Suriye’nin kuzey bölgesinden dini bir gurup sözde PKK karşıtıymış gibi Türkiye’ye parça parça getirilmiş Gaziantep’e getirilmiş ve bir mahalleye yerleştirilmiştir. Bunların sayıları da tahmini olarak 30 bin civarındadır” dedi.
“SIĞINMACILARIN YARARLANACAĞI SOSYAL TESİSLER VE PARKLAR AYRILACAK”
Zafer Partisi’nin yerel seçimlerde belediyeleri kazanması halinde milyonlarca sığınmacı konusunda radikal kararlar alacağını ve bunları hızlı bir şekilde uygulamaya koyacaklarını anlatan Özdağ, “Gaziantep, 2011 yılından beri sığınmacılar meselesinin ağır baskısı altında olan bir şehir. 2024 yerel seçimlerine giderken biz Zafer Partisi olarak 2011 yılından beri AK Partili belediyelerin kenti sığınmacılar için cazibe merkezi haline getiren bu politikalarına son verebilmek için Gaziantep halkına sesleniyoruz. Bütün bunlara son vermek istiyorsanız yapılabilecek şey Zafer Partisi’ne oy verilmesidir. Bu politikaları partimize oy vererek değiştirmezseniz kentinizde bugün sayısı 800 bini aşan sığınmacı ve kaçakların sayısı artmaya devam edecek ve bunu durdurmanız mümkün olmayacaktır. Zafer Partisi’nin adayını seçerseniz yöneteceğimiz büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri bazı kararları kararlılıkla alıp uygulayacaktır. Sığınmacılara belediye kaynaklarından bütçe ayrılmayacak, kayıt dışı iş yerlerinin hepsi kapatılacaktır. Belediyenin gelirleri sığınmacılar için değil halkımız için harcanacaktır. Ayrıca sığınmacıların yararlanacağı sosyal tesisler ve parklar da ayrılacaktır” şeklinde konuştu.

“ZAFER PARTİSİ’NİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI MEHMET PAMUK”
Zafer Partisi’nin büyükşehir belediye başkan adayının iş insanı Mehmet Pamuk olduğunu açıklayan Özdağ, Gaziantep’teki ilçe belediye başkan adaylarının da yapılacak toplantı ile duyurulacağını söyledi.
Gaziantep’te AK Parti ile Zafer Partisi arasında bir yarış olacağını söyleyen Özdağ, “Gaziantep’te yapacağımız çok şey var. Gaziantep’in en büyük sorunlarından biri de uyuşturucu. Uyuşturucu bağımlılığı kentte giderek artıyor. Bununla mücadelede belediyelere de görev ve sorunluluklar düşüyor. Gaziantep’i yeniden yaşanabilir kent haline getirmeyi hedefliyoruz. Bütün bunlar için de büyükşehir belediye başkanlığına Mehmet Pamuk kardeşimizi aday gösteriyoruz. İlçe belediye başkan adaylarımızı da yapacağımız toplantı ile açıklayacağız. Gaziantep’te gerçek bir seçim yarışı başlayacak ve bu yarış da AK Parti ile Zafer Partisi arasında olacaktır. Gördüğümüz kadarıyla hala güçlü bir aday bulamayan diğer muhalefet partileri Mehmet Pamuk’u destekleyebilir. Gaziantep halkının desteğini alacağımıza inanıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz