Zafer Partili Pamuk’un bayrak tepkisi ses getirdi

0
80

İsrail’in Filistin’e olan saldırısını kınama gerekçesiyle Gaziantep’in sembollerinden olan tarihi Gaziantep Kalesi’ne devasa büyüklükte Filistin bayrağı asılması kamuoyunda büyük tepkilere yol açtı. Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk tarafından sosyal medyada gündeme taşınan ve tepkilere yol açan Gaziantep Kalesi’ndeki Filistin bayrağı indirilerek yerine Türk bayrağı asıldı.

Gaziantep’in sembollerinden olan tarihi Gaziantep Kalesi’ne, bazı kişilerce Filistin bayrağı asıldı. Her toprağı şehit kanıyla sulanmış Gaziantep Kalesi’ne asılan Filistin bayrağı büyük tepkilere neden oldu.
Bayrak olayını sosyal medyada paylaşan ve sert tepki gösteren Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk, “Gaziantep Kalesi gazi şehrimizde ve ecdadımızın atalarımızın, dedelerimizin canıyla, kanıyla koruduğu bir cephedir ve sadece bize aittir. Kalemiz Filistin bayrağının asılacağı bir yer değildir.
Savaşta çocuklara, kadınlara, sivillere yönelik tüm saldırılara hangi milletten olursa olsun üzülüyoruz. Filistin’in çocukları çocuk, israil’in çocukları çocuk değil mi? Her ülke kendi kaderini bağlar. Türkiye’yi hiç desteklemeyen Filistin ile iyi olurken, İsrail ile de kötü oluyoruz ama bize ne faydası var? Allah herkese yardım etsin. Gaziantep Kalesi bizim kalemiz başka ülkelerin değil. Derhal filistin bayrağı indirilmelidir” ifadelerini kullandı.
Pamuk’un sosyal medya paylaşımı kısa sürede 3 milyona yaklaşan etkileşim aldı.
TEPKİLER BÜYÜDÜ, FİLİSTİN BAYRAĞI İNDİRİLDİ
Sosyal medyada kısa sürede çığ gibi büyüyen tepkiler üzerine yetkililer harekete geçti ve Filistin bayrağı indirilerek, Türk bayrağı asıldı.
Bu gelişme üzerine yeni bir açıklama yapan Pamuk, “Verdiğimiz tepkiler üzerine sağduyu galip geldi ve Gaziantep Kalesi’nden Filistin bayrağı indirildi ve yerini Türk bayrağı aldı. Harekete geçen yetkililerin kıymetli sağ duyuları için teşekkür ederim. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde binlerce şehit verilerek korunan kalelerimize asılacak tek bayrak Türk bayrağıdır!” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz