Zafer Parti’li Pamuk’tan sert çıkış: Alçaklar, namussuzlar!

0
103

Zafer Partisi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Pamuk, muhalefet partilerinin seçim afişleri ve pankartlarının, şehrin dört bir yanından “kimliği meçhul” kişilerce sürekli indirildiğini ve çalındığını belirterek, “Anlaşılan birileri Gaziantep’te AKP dışında kimsenin siyaset yapmasını istemiyor” dedi ve ağır eleştirilerde bulundu.

BU ALÇAKLIKTIR, NAMUSSUZLUKTUR, VİCDANSIZLIKTIR
Siyasi partiler ve adayların, zaten eşit olmayan, zor koşullarda yarışmasının engellendiğini ifade eden Mehmet Pamuk, “Seçim süreci içerisinde yapmış olduğumuz çalışmalarda parti bayraklarımızı, afişlerimizi ve pankartlarımızı astık. Ancak, Zafer Partisi ile birlikte CHP, İYİ Parti ve diğer muhalefet partilerinin de pankartları asılmış olduğu yerlerden kaldırılarak aynı yerlere AKP’nin pankartları asılıyor. Şimdi soruyoruz: Hangi namussuzlar, AKP dışındaki partilere siyaset yapma hakkını tanımıyor? Seçimlerde eşitlik ve rekabet ilkesini hangi alçaklar çiğniyor? Bizim sökenler kadar maddi imkanlarımızın olmadığı net. Yoksa sökerek çöpe atmaz, en azından olduğu yere bırakırlar bulur alırız” dedi.

POLİS NEDEN ENGEL OLMUYOR?
Pamuk, seçimlerin demokratik koşullarda ve eşit rekabet şartlarında gerçekleşmesinin demokrasinin temel şartlarından olduğunu belirterek, “AKP dışında partilerin seçim çalışmaları engelleniyor. Bunun siyaseten etik olmadığını düşünüyoruz ve biliyoruz. Bu konunun kısa bir süre içerisinde düzeltilmesi ve bizim ve diğer muhalefet partilerinin afişlerinin AKP afişlerinin korunduğu gibi korunmasını talep ediyoruz. Bizim afişlerimizi indirenleri, çalanları emniyet güçleri KGYS kameralarından anından tespit edebilir. Ancak şimdiye kadar bu yapılmadı. Demek ki ortada bir çifte standart uygulaması var. Bu işlerde parmağı olan kimselere hakkımızı helal etmiyoruz. Kamuoyuna herkesin gerçek yüzünü göstermeye çalışıyoruz” diyerek serzenişte bulundu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz