Zafer Parti’li Pamuk: Gaziantep’i Kerbela’ya çevirdiler!

0
121

Zafer Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Mehmet Pamuk, Gaziantep’te son günlerde sık sık uygulanan su kesintilerine tepki göstererek, “Hani Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Gaziantep’te 2050 yılına kadar içme suyu sorunu çözülmüştü? Görüyoruz ki Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Genel Sekreter Sezer Cihan ve görevden ayrılan eski Başkan Yardımcısı Osman Toprak el birliği ile kenti Kerbela’ya çevirdiler” dedi.
PAMUK: GASKİ İTİRAF ETTİ, KESİNTİLERİN SEBEBİ ARIZA DEĞİL SU KAYNAKLARININ YETERSİZLİĞİ
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürlüğü, son günlerde kentin birçok mahallesinde su kesintileri uyguluyor.
Önceleri bakım ve onarım çalışmalarını gerekçe gösteren GASKİ, son açıklamasında ise su kesintilerinin nedeninin arıza değil, sıcaklar nedeniyle artan aşırı su tüketimi olduğunu duyurdu ve kentteki su kaynaklarının yetersiz olduğuna dikkat çekti.
GASKİ’nin bu açıklamasına sert tepki gösteren Mehmet Pamuk, “GASKİ’nin bu açıklaması gerçekten son derece trajikomik. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, DSİ’nin yaptırdığı Düzbağ Barajı projesine sahip çıkarak, yıllardır hep Gaziantep’in içme suyu sorununun çözüldüğünü ve 2050 yılına kadar kentte içme suyu sıkıntısı yaşanmayacağını söylüyordu. Ancak gördük ki bu açıklamalar kocaman bir yalanmış. Seçim meydanlarında bol keseden atanların vaat ve sözlerinin yalanlar ile dolu olduğunu herkes görmüş oldu. GASKİ’nin itirafı net şekilde yansıttı, yalanları ortaya çıkardı” diye konuştu.
DİĞER SORUNLAR KAPIDA BEKLİYOR
Kentte yaşanan su sıkıntısının asıl nedenin şehirdeki yüz binlerce sığınmacıyı bu şehrin başına dolayan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve AKP politikaları olduğunu ifade eden Pamuk, şunları söyledi:
“Planlamalar normal nüfus artışına göre yapılır. Ancak bir anda yüz binlerce sığınmacının yerleştirildiği Gaziantep’te su tüketiminin artması ve kaynakların da yetersiz kalması gerçeği ile karşı karşıya bıraktılar. Adeta Kerbela’ya dönen Gaziantep’te diğer alt yapı hizmetleri gibi eğitim, sağlık, güvenlik ve ulaşım da iflas etmiştir.
Görevini Gaziantep’i düşünerek ve Gaziantepli vatandaşlarımızı kollayarak yapmayan tüm yetkilileri halkın vicdanına havale ediyoruz. Halkımızın daha duyarlı tepki vermesi gerekliliği, olmazsa olmaz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz