“Yüreğinde azıcık insanlık kırıntısı olan bu saldırıları lanetler!”

0
56

İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırıları sert bir dille kınayan DEVA Partisi Gaziantep Milletvekili Ertuğrul Kaya, bu saldırıları bir katliam olarak niteledi. Kaya, dünya kamuoyunu bu katliamı durdurmaya ve İsrail’in soykırım politikalarına dur demeye çağırdı.
ACIMIZ DA BÜYÜYOR, ÖFKEMİZ DE!
DEVA Partisi Gaziantep Milletvekili Av. Ertuğrul Kaya, İsrail Hava Kuvvetleri tarafından sivillerin tedavi gördüğü hastanenin bombalanmasını “medeniyet tarihinin en insanlık dışı katliamlarından biri” olarak niteledi. Kaya yaptığı açıklamada, “İsrail, Gazze’de sivillere yönelik her geçen gün arttırdığı saldırılarında aslında insanlığı hedef almaktadır. Burada canlı yayınlarla tüm dünyanın gözü önünde soykırım yapmaktadır, insanlık suçu işlemektedir. Çoluk çocuk, genç yaşlı demeden bir milleti toptan hedef almakta ve coğrafyamızı yangın yerine çevirmenin planlarını yapmaktadır. Gazze’de yapılanları gördükçe acımız da büyüyor, öfkemiz de!” dedi.
BOP EŞBAŞKANLIĞINIZ DEVAM EDİYOR MU?
İsrail’in hedefinin Büyük Orta Doğu Projesi olduğunu ifade eden Gaziantep Milletvekili Ertuğrul Kaya, “İsrail’in bu saldırıları yüreğinde azıcık merhamet, azıcık insanlık kırıntısı bulunan birinin asla ve asla kabul edebileceği bir şey değildir. Bu saldırıları şiddetle kınıyorum, saldırıları yapanları lanetliyorum.” dedi. Kaya, açıklamasında “Cumhurbaşkanımız, Başbakanlığı döneminde Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanı olduğunu söylemişti. Sayın Erdoğan’a soruyorum: Bu proje şiddetle, kanla uygulanmaya konulurken, sizin eş başkanlığınız hâlâ devam ediyor mu?”
“SÖZDE MEDENİ DEVLETLER KATLİAMA SESSİZ”
DEVA Partisi Gaziantep Milletvekili Av. Ertuğrul Kaya, yaptığı açıklamada “İsrail’in Gazze’de kadın, çocuk, yaşlı, hasta demeden sivil ya da askerî hedef gözetmeden binlerce insanı öldürmesini öfkeyle, şiddetle, nefretle ve tüm gücümle kınıyorum. Ayrıca tüm dünyanın gözü önünde gerçekleşen bu katliamlara ses çıkarmayan sözde kendilerini medeni ve ileri olarak tanımlayan dünya devletlerini de aynı şekilde kınayarak, derhal, hiç vakit geçirmeksizin İsrail’e bu saldırıları durdurma çağrısı yapmalarını istiyorum. İsrail’i değil, Ortadoğu’da kalıcı barışı destekleyin!” şeklinde konuştu.
Kaya, İsrail’in saldırıları sonucu yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da şifa dileklerini bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz