Gaziantep’te, jandarmanın yol kontrolleri sırasında yurda yasa dışı yollardan girdikleri belirlenen Afganistan ve Pakistan uyruklu 39 kaçak göçmen yakalandı. Kaçakların yurda girmesinde yardımcı olduğu belirlenen 2 kişi gözaltına alındı.

Gaziantep-Şanlıurfa otoyolu üzerinde kontrol noktası oluşturan Arıl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, bir minibüsü şüphe üzerine durdurdu. Jandarmalar yaptığı kontrollerde minibüsteki 39 kişinin Bitlis’in Tatvan ilçesi sınırından Türkiye’ye kaçak yollarla geçen Afganistan ve Pakistan uyruklu kaçak göçmen olduğunu saptadı. Minibüste bulunan 4 kadın 5 çocuk toplam 39 kaçak göçmen, jandarma ekipleri tarafından karakola götürüldü. Arıl Jandarma Komutanlığı’na getirilen göçmenlere askerler tarafından su ve yemek ikram edildi. Kaçak göçmenlerin Avrupa’ya geçmek için İstanbul’a gitmek istedikleri öğrenildi.
Gözaltına alınan minibüs sürücüsü Hüseyin Ç.’nin verdiği ifade doğrultusunda Gaziantep şehir merkezinde yapılan operasyonda ise kaçakların yurda girmesini yardımcı olduğu belirlenen Vakkas Ç. de yakalanarak gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here