Vatandaş zamların geri alınmasını istiyor!

0
101

Sosyalist Cumhuriyet Partisi (SCP)’nin “Elektrik ve doğalgaza gelen zamlar geri alınsın! Elektrik dağıtım şirketleri kamulaştırılsın!” talebiyle başlattığı imza kampanyası devam ediyor. SCP, Gaziantep’te de açtığı imza masalarında vatandaşın sorunlarını dinledi. İmza kampanyasına özellikle kadınlar ve gençler yoğun ilgi gösterdi.

Özellikle gıda ve temel ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarındaki artış vatandaşın belini bükmüşken yılbaşında elektrik ve doğalgaz ve akaryakıt ürünlerine gelen zamlarla birlikte ekonomi konusunda şikayetler daha da arttı.

SCP’nin “Elektrik ve doğalgaza gelen zamlar geri alınsın! Elektrik dağıtım şirketleri kamulaştırılsın!” talebiyle başlattığı imza kampanyası Gaziantep’te de büyük ilgi gördü. Balıklı Parkı’nda kurulan stanta gelip imza verenlerin çoğunluğu kadın ve gençlerin olması dikkat çekti. İmza masasına gelen vatandaşlar SCP’nin ekonomi programı hakkında da bilgi aldı.

SCP Gaziantep İl Başkanı Murat Soycan, imza masalarını kentin diğer meydanlarında da açmaya devam edeceklerini belirterek “Bugün yine şehrin en kalabalık yerlerinden demokrasi meydanında masamızı kurarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Elektrik zammına karşı başlatmış olduğumuz mücadelede, Balıklı Parkı’nda açtığımız imza masasına halk yoğun ilgi gösterdi. Gaziantep halkı iki saatte yüzlerce imza vererek destek oldu. Söz veriyoruz enerji kurumları kamulaştırılana kadar mücadelemiz sürecektir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz