Vali Gül’den Regaip Kandili mesajı

0
47

Gaziantep Valisi Davut Gül, mesaj yayımlayarak, Regaip Kandili’ni kutladı.
Vali Gül mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bereket ve maneviyat mevsimi olarak nitelendirdiğimiz Mübarek Üç Aylar’ı idrak etmenin huzurunu yaşadığımız bu günlerde hamdolsun ki Allah’ın rahmetinin üzerimize manevi bir sağanak gibi yağdığı, lütuf ve kereminin bizleri kuşattığı, af ve merhametin müjdecisi Regaib Kandiline ulaştık.
Unutulmamalıdır ki bu aylar içinde rahmet, mağfiret ve bereket kapılarının ardına kadar açık olması inananlar adına eşsiz bir fırsattır. Regaib Kandili, Allah’ın insanlara lütuf ve inayetinin bol bol ihsan edildiği, Mümin suresinin 60. Ayetinde “Bana dua edin, size icabet edeyim” buyuran rabbimizin duaların kabulü için seçtiği özel gecelerden bir tanesidir.
Bu mübarek gün ve geceleri fırsat bilerek gönlümüzü herkese açmalı, bol bol dua etmeli, kardeşlik hislerimizi güçlendirmeli, birlik ve beraberliğimizi korumak için çaba harcamalıyız.
Bu gece vesilesiyle; tüm şehitlerimize Rabbim’den rahmet niyaz ediyorum, mekânları cennet, makamları âli olsun. Gazilerimizi de minnetle anıyorum
Regaip Kandilimiz, Şehrimize, ülkemize ve tüm İslam âlemine, sağlık, Huzur, bereket ve hayırlar getirsin.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz