Gaziantep Valisi Davut Gül, Suriye sınırının sıfır noktasındaki Karkamış ilçesinde incelemelerde bulundu. Vatandaşlarla sohbet eden Vali Gül, sınırdaki askeri birlikler ve güvenlik güçlerini de ziyaret etti.

Karkamış Kaymakamı Emin Bağlı ve Belediye Başkanı Ali Doğan’dan ilçedeki durum hakkında bilgi alan Gül, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Bekmez ile de harekât alanındaki gelişmeler üzerine görüş alış verişinde bulundu. Askerler ve güvenlik güçlerinin moralinin yüksek olduğuna dikkat çeken Gül, vatandaşlarla sohbet etti.

Ziyareti kapsamında Karkamış sokaklarında bir süre dolaşan Gül, ilçe esnafıyla da bir araya gelerek esnafların hatırını sordu, hayırlı işler dileğinde bulundu. Gül, esnafa kapısının her zaman açık olduğunu, istedikleri zaman ulaşabileceklerini söyledi.

Karkamış Çarşı Camisinde kıldığı öğle namazı sonrası cemaatle selamlaşan Gül, çocukları da ihmal etmeyerek çeşitli hediyeler ile yüzlerini güldürdü.
Gül’ün Karkamış ziyareti Ortadoğu ticareti için önemli kapılardan biri olan Karkamış Gümrük Kapısı’nda incelemelerde bulunması ile sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here