Vali Gül ile Başkan Şahin’den esnafa ‘geçmiş olsun’ ziyareti

Gaziantep’te, yoğun kar yağışı nedeniyle çatısı çöken 18 iş yerindeki makineler ile iş makineleri ve kamyonetler hasar gördü. Vali Davut Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bölgede incelemelerde bulunarak, iş yeri sahiplerine ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti.

Salı günü başlayan kar yağışında kentteki birçok ağaç devrilirken, iş yerleri ve evlerin çatıları çöktü. Sanayi Mahallesi’ndeki Oduncular Sitesi’nde 18 iş yerinin de çatısı çöktü, içeride bulunan malzemeler hasar gördü. Geri dönüşüm fabrikasında da 2 kamyonet ve 1 iş makinesi ile üretim malzemeleri, kullanılamaz hale geldi.

Ekiplerin olay yerinde çalışmaları devam ederken, Vali Davut Gül ile Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, incelemelerde bulunup, esnafa ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti. Sorunun en kısa sürede çözüme kavuşması için çalışmaların başlatıldığını aktaran Vali Gül, sitedeki 18 iş yerinin çatısının çöktüğünü belirterek, “3 gündür yoğun kar yağışıyla karşı karşıyayız.

Bununla ilgili yollarda ayrı çalışmalar yürütülürken insani yardımlarla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de sanayi sitemizin içerisinde, özellikle sundurmaların, eklentilerin olduğu yerlerde yoğun kardan dolayı çökmeler meydana geldi. 18 yerde çökme mevcut. Biz burayı yerinde ziyaret edip hemşehrilerimize ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi ilettik. Çok şükür can kaybı yok. Çöken alanlar ve mal kayıplarıyla ilgili de hem tüm kurumlar tespitlerini yapmaya başladı. Bir an önce toparlanıp bu enkazları kaldırmak gerekiyor” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin de gerekli tüm işlemlerin başlatıldığını dile getirdi. 

Başkan Şahin, “İlgili sitelerde çöken çatıların raporlanması ve sorunun ilgili birimlere yönlendirilmesi için yardımcı olduk. Akabinde Serince’ye geçtik. Orada da çöken bir ahır vardı. Hayvanlarımızla ilgili yapılması gerekenler vardı. Bunlardan biri de yeni ahırın yapılması ve hayvanların zaruri ihtiyaçlarının karşılanmasıydı. Bu konuda yapılması gerekenlerle ilgili Gaziantep Valisi Davut Gül, gerekli mercileri talimatlandırdı. En son ziyaretimiz, Organize Sanayi Bölgesi’ne oldu. Burası bizim can damarımız. Şehrin kalbi. Şehir için çok önemli. Değerli Cengiz başkanım, bölge için gerekli her türlü tedbiri almış durumda. Burada bir halı fabrikasının çatısı çökmüş. Geçmiş olsun dileklerimizi iş yeri sahibine ilettik. Fakat, çok şükür ki can kaybı yok. Bu ziyaretimizle bizim üstümüze düşen bir vazife varsa destek olmak için buradayız. Ayrıca incelemelerimizi yaptık. Bunun dışında akşam meteorolojiden gelen bilgiye göre, hafta sonu yeni bir kar yağışı bekleniyor. Sahadan aldığımız bilgi doğrultusunda koruyucu-önleyici tedbirlerimizi aldık. Neler yapılması gerektiği ile ilgili yol haritamızı inceliyoruz” dedi. 

BUZLANMALARA KARŞI NÖBET TUTULUYOR!

AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak da Gaziantep’in uzun zamandır böyle bir kar yağışını görmediğini anımsatarak, şunları aktardı: “Emniyetinden jandarmasına, belediyelerimizden karayollarımıza ve valiliğimize kadar sahada kar küreme, tuzlama ve yol açma çalışmalarını yürüttü. Hali hazırda bu çalışmalarımız da devam ediyor. Ana arterlerde yapılan yol açma ve tuzlama çalışmaları sayesinde ulaşım uygun hale getirildi. Tabi, bunun dışında köy yollarımızda meydana gelen kapanmalar nedeniyle ekiplerin yol açma çalışmaları devam etmekte. Araban’daydık. Açılan yolları gezdik. Hala soğuk havalardan dolayı buzlanmalar gelişiyor. Bunlarla ilgili çalışmalar sürüyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz