Gaziantep Valisi Davut Gül, “Türk Devlet geleneği, büyük komutanlarla birlikte büyük devlet adamları ve idarecilerinin bir eseridir” dedi.

Vali Davut Gül, ’10 Ocak İdareciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Gül, mesajında şu ifadelere yer verdi;
Türk Devlet geleneği, büyük komutanlarla birlikte büyük devlet adamları ve idarecilerinin bir eseridir.
Sadece yazılı kurallara değil, kendine ait bir duyguya, bir duruşa, sahip olabilmek; makam odalarından çıkıp milletin gönlüne girebilmek, Türk İdareciliğinin bu köklü geçmişinden getirdiği temel hasletlerdendir.
Devlet politikalarımızın başarılı bir şekilde uygulanmasında, kamu hizmetlerinin vatandaşlarımızı memnun edecek bir hassasiyetle sunulmasında en önemli sorumluluğun idarecilerimize düştüğü muhakkaktır. Devletimizi ve hükümetimizi temsil ettikleri bu ulvi görevin ifasında idarecilerimiz, Devletin otoritesi ve gücü ile birlikte şefkatini de temsil etmekte, Devletimiz ile milletimiz arasındaki sevgi ve güven bağlarını da güçlendirmektedirler.
Ülkemizi geleceğe taşıyan projelerin başarıya ulaşmasında etkin rol oynayan, sadece yöneten değil, aynı zamanda halka hizmet etme idealini de özümseyen idarecilerimiz, dün ve bugün olduğu gibi gelecekte de aynı azim ve kararlılıkla vazifelerini ifa edeceklerdir.
Bu duygu ve düşüncelerle; yurdumuzun dört bir köşesinde milletimizin huzuru, refahı ve Devletimizin bekası için üstün bir vazife bilinciyle fedakârca çalışan tüm meslektaşlarımın “10 Ocak İdareciler Günü”nü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu bir ömür sürmelerini temenni ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here