Vali Çeber’den 15 Temmuz mesajı

0
136

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, 15 Temmuz Milli Birlik ve Beraberlik Günü münasebetiyle mesaj yayımladı. Çeber, mesajında “Milletin iradesini canı pahasına koruduğu böyle bir ortamda amacımız, bizden sonraki nesillere, daha güçlü, daha müreffeh, daha huzurlu bir Türkiye bırakmaktır” dedi.
Vali Çeber mesajında şu ifadelere yer verdi: “15 Temmuz; milletin, milli iradenin, demokrasiye gönül verenlerin zaferidir. 15 Temmuz; hakkın batıla, adaletin zulme galip gelmesinin adıdır. Genci, yaşlısıyla bu millet Türkiye’nin geçilmez’ olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir
O gece, aziz milletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin onurlu duruşu ve dünyada eşi benzeri görülmemiş cesareti ile hain darbe girişimi püskürtülmüştür.
Ordunun ve diğer stratejik kurumların içine sızmış FETÖ ihanet çetesi ve destekçilerine karşı elde edilen bu demokrasi zaferi, milletimizin yüreğindeki imanın ve çıplak elleriyle verdiği mücadelenin bir neticesidir.
Türk Milleti, 15 Temmuz’da önüne çıkan engeller karşısında nasıl bir duruş sergilediğini ve herhangi bir topluluk değil, kelimenin tam anlamıyla millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, demokrasimize kasteden darbe girişimine karşı toplumsal hafızamızın diri tutulması, demokrasimizin güçlenmesi, şehitlerimizin ve gazilerimizin hatırlanması için sembol niteliğindedir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz