Vali Çeber: Ramazan hoşgörü, merhamet ve rızkın bol olduğu değerli bir aydır

0
78

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, “On bir ayın sultanı, dua, ibadet ve yardımlaşma günlerini uhdesinde barındıran, ‘Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş’ olan bir Ramazan Ayı’na daha ulaşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi.
Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Çeber, şu ifadeleri kullandı:
“Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in nazil olmaya başladığı mukaddes bu ay, hoşgörü, muhabbet, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu değerli bir aydır.
Ramazan ayı, bölüşme ayıdır, paylaşma, yardımlaşma ayıdır. Ramazan ayı bu dünyanın iyilik üzere yaratıldığını anlama, ibadet ve şükür aydır.
Bu kutsal ayda, ‘İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.’ Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar, çevreye karşı duyarlı olmalı, aç olanı doyurmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olana yardım elini uzatmalıyız. Çevremize, komşularımıza karşı daha duyarlı olmalı, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde bu güzel hasletlerimizi yaşatmalıyız.
İlahi rahmet ve bereketin yağmur gibi yağdığı Ramazan Ayı’ nın ülkemize ve tüm İslam Âlemi’ ne hayırlı olmasını diliyor, Kıymetli Gaziantepli hemşerilerimin Ramazan Ayı’ nı mübarek ediyor, her türlü kırgınlığın, dargınlığın, kötülüğün terk edildiği günlerin başlangıcı olmasını temenni ediyorum.
Ramazanımız bayram olsun inşallah.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz