Gaziantep’te, emniyetin uyuşturucu ve diğer suçlara karşı mücadelesi devam ediyor. Kent genelinde yapılan operasyonlarda 48 şüpheli uyuşturucu madde bulundurmak kullanmak ve ticaretinden gözaltına alındı. 1 şahıs tutuklanmıştır.

Başta uyuşturucu olmak üzere, faili meçhul olaylar ve hırsızlık suçlarına ilişkin 2 Ocak günü kent genelinde yapılan operasyonlarda, 48 şüpheli şahsa uyuşturucu madde bulundurmak kullanmak ve ticaretinden işlem yapıldı. Hırsızlık olaylarına yönelik yapılan çalışmalarda 23 şüpheli şahıs gözaltına alınırken 9 faili meçhul olayda aydınlatıldı. Faili meçhul olaylara ilişkin emniyetteki işlemleri biten 2 şüpheli ise çıkartıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Asayiş ekipleri tarafından yapılan GBT taramalarında ise aranması olan 81 şahıs yakalandı.

Yapılan operasyonlarda, 114 gram uyuşturucu madde, 2 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet tüfek, 5 adet kurusıkı tabanca, 1 adet gasp edilen cep telefonu, Çalıntı 4 araç, 1 motosiklet, 2 cep telefonu, Çalıntı çeşitli cins ve miktarda inşaat malzemeleri, 303 paket gümrük kaçağı sigara, 70 adet kesici alet ele geçirildi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here