Usta oyuncu Erol Demiröz hayatını kaybetti

Sinema ve tiyatronun usta isimlerinden Erol Demiröz’den acı haber geldi. Mahsun Kırmızıgül’ün Güneşi Gördüm filmi ile akıllara kazınan Demiröz sinemada birçok önemli eserde yer almıştı.


Bir yıldır tedavi gören usta oyuncu Erol Demiröz’ün vefat haberini birkaç filminde yer aldığı oyuncu ve yönetmen Mahsun Kırmızıgül, sosyal medya hesabından duyurdu. Mahsun Kırmızıgül paylaşımında, “Tiyatro ve sinema dünyasının en büyük ustası Erol Demiröz babamız vefat etti. Benim için çok değerli olan bir abiyi, babayı, ustayı, hemşerimi kaybettik. Ah Erol baba ah… Duruşun, fikirlerin, asaletin, insanlığın bize çok şey kattı. Bendeki yerin çok başkaydı. Seni unutmayacağız” ifadelerine yer verdi.

EROL DEMİRÖZ KİMDİR?
Tiyatro ve sinema oyuncusu Erol Demiröz 1940 yılında Diyarbakır’da doğdu. 1952 yılında ilkokul , 1958 yılında ortaokul ve liseyi Ziya Gökalp okullarında okuyarak bitirdi. Yüksek öğrenimini Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nde (Gazi Üniversitesi İdari ve İktisadi Bilimler Fakültesi) tamamladı. Askerliğini kısa süreli olarak İzmir Gazi Emir’de yaptı.
Erol Demiröz, 1961 yılında Halkevleri Genel Merkezi’nde tiyatro çalışmalarına başladı. 1968’de Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oyuncu ve yönetmen kadrosunda yer alarak yüzlerce oyunda rol aldı.
Türkiye’de ilk televizyon çocuk dizisi olan “Harun” başta olmak üzere, birçok senaryoya da imza atan Demiröz, “Babalar ve Oğullar” adlı televizyon dizisinde rol aldı.
Demiröz, Yılmaz Güney’in “Sürü” filmi başta olmak üzere pek çok sinema filminde de boy gösterdi. ve “Beyaz Melek” ile “Güneşi Gördüm” adlı yapımlarda önemli roller üstlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz