Ümit Özdağ, 10 yıl önce Fatma Şahin ile ne konuştuklarını açıkladı

0
96

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, 2014 yılında dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Fatma Şahin’in kendisine “Ümit bey, iş dünyası bize çık kızgın. O kadar çok sosyal yardım yapıyoruz ki çalıştıracak işçi bulamıyorlar” dediğini öne sürdü.
Sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “En önemli sorun işçi bulamamak. Esnafımız, zanaatkarlarımız, ustalarımız yanlarında çalıştıracak çırak bulamamaktan şikayetçi” sözlerinin yer aldığı haber kupürünü paylaşan Özdağ, sosyal yardımların amacını aşmasının iş piyasasını olumsuz etkilediğini ifade etti.
ŞAHİN: O KADAR ÇOK SOSYAL YARDIM YAPIYORUZ Kİ İŞ DÜNYASI ÇALIŞTIRACAK İŞÇİ BULAMIYOR
Paylaşımında Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı döneminde kendisinin yaptığı ziyarette gerçekleşen anekdota da yer veren Özdağ, şu ifadelere yer verdi:
“2014’de dönemin aile ve sosyal yardımlardan sorumlu bakanı olan Fatma Şahin’i (Gaziantep Büyükşehir belediye başkanı) ziyaret ettim.
Konu PKK terör örgütünün kadın mensupları ile ilgili idi. Sonra başka konuları da konuştuk. ‘Ümit bey, iş dünyası bize çık kızgın. O kadar çok sosyal yardım yapıyoruz ki çalıştıracak işçi bulamıyorlar’ dedi.
Evet, Erdoğan doğru söylüyor. İşçi ve çırak bulmak bir sorun oldu. Bu AK Parti’nin 22 senedir devam eden yanlış eğitim ve sosyal yardım politikalarının bir sonucudur.
Zafer Partisi, köy okullarını tekrar açacak. Kırsal bölgelerde tarım liseleri açacak. Dershane, atölye, laboratuvar üçlüsüne dayanan meslek liselerini tekrar açacak. Sahte üniversiteleri kapatacağız. İş piyasasını tekrar düzenleyeceğiz.
Sosyal yardıma ihtiyacı olan insan sayısını azaltacak bir istihdam politikası izleyeceğiz. Ve sosyal yardımlardan gerçekten ihtiyacı olanlar faydalanacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz