Uluslararası 15’nci GAP Oscarı Ödül Töreni’ne iki Cumhurbaşkanı katılacak

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, bu yıl 15’ncisi Malatya’da gerçekleştirecek olan Uluslararası GAP Oscarı Ödül Töreni’ne KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Gagavuz Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Irina Vlah’ın katılacağını bildirdi.
GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, düzenlediği basın toplantısında,14 Mayıs 2022 tarihinde Malatya’da düzenlenecek organizasyonun bölgenin tanıtımı içinde çok önemli olduğuna dikkat çekti. Kıymaz, ödül törenine katılacak konukların bölgenin tarihi, turistik ve ekonomik değerlerini yakından görme fırsatı bulacaklarını kaydetti.
“Gazeteciler olarak bardağın hep boş tarafını görmeye çalışıyoruz, eksikleri yarım kalanları tamamlama telaşındayız, mesleğimiz eleştiriyi öne alan tarafıyla her zaman gündemde oluyor” diyen Kıymaz, “Biz GAP Oscarı ödülleriyle bardağın dolu tarafını öne çıkarıyoruz. Marifet iltifata tabidir sözü gereği, içinde yaşadığımız topluma hayat veren, toplumsal kalkınmanın gelişmenin mimarlarını da öne çıkarıp ödüllendirme amacıyla bu töreni yapıyoruz. Bu yıl 15’ncisi düzenlenecek olan organizasyona KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Gagavuz Özerk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Irina Vlah’ın yanısıra 4 bakan, 4 ticaret ve sanayi odası başkanı, milletvekilleri, siyasiler, sanat, basın ve iş dünyasından çok önemli isimlerin teşrif edecek. Bu organize nedeniyle bölgenin tanıtımı ve bölgesel ilişkilerin gelişmesine mutlak surette önemli katkılar sunulacaktır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz