Türkiye’nin konuştuğu o hırsızlar tutuklandı

0
262

Gaziantep’te, Tekstilkent Mahallesi’nde bir kişinin klima ünitesi çalmak isterken, aynı caddedeki dükkandan demir çalan 2 kişiyle karşılaşmasının güvenlik kamerasına yansımasına ilişkin olarak 2 şüphelinin daha önce başka suçlardan tutuklandığı ve cezaevinde olduğu, olaya karışan bir şüpheli ve çalıntı mal alan kişinin de yakalandığı bildirildi.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, Şahinbey ilçesi Tekstilkent Mahallesi’nde 1 Nisan’da bir kişinin klima ünitesi çalmak isterken, aynı caddedeki dükkandan demir çalan 2 kişiyle karşılaşmasının görüntülerinin sosyal medyada yayılması üzerine zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, 30 Mart tarihinde bir işyerinde meydana gelen klima dış ünitesi parçalarının çalınması olayını gerçekleştiren şüphelinin 2 Nisan 2022 tarihinde farklı bir hırsızlık olayını gerçekleştirdiği esnada suçüstü yakalanarak sevk edildiği adli mercilerce tutuklanan M.B. olduğunu ve dükkandan demir çalan 2 kişiden O.T”nin de farklı adreslerde hırsızlık yaparken suçüstü yakalandığı belirledi. Demir çalan diğer zanlı M.A.A. ile çalıntı malzeme satın aldığı belirlenen M.D. ise adreslerine düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz