Türkiye’de ilk kez Gaziantep’te gerçekleştirildi

0
80

Eğitimin yanı sıra spor başta olmak üzere, sanatsal, kültürel ve toplumsal alanlarda Gaziantep’in gelişmesi ve kalkınmasına önemli katkılar sağlayan Fİ Akademi bu kez de Türkiye’de ilk kez Gaziantep’te gerçekleştirilen ve müzik alanında büyük önem taşıyan Uluslararası 1. Danubia Talens Müzik Festivali’ne sponsor oldu. Düzenlenen etkinlikte festivale katılan sanatçılar ödüllendirildi.

Danubia Talents Sanat Derneği tarafından uluslararası bir jüri tarafından alınan videoların izlenmesi yoluyla gerçekleştirilen “Danubia Talents Online” Uluslararası Müzik Yarışması’nın finali bu yıl ilk kez Türkiye’de Gaziantep’te Fİ Akademi’nin sponsorluğunda gerçekleştirildi.
Eğitim alanındaki başarılarıyla adını sıkça duyuran Fİ Akademi sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Gaziantep’in sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da gelişmesi için büyük destekler verirken bu kez de Türkiye’de yeni bir ilkin gerçekleştirilmesine imza attı.

Danubia Talents Sanat Derneği tarafından yaş sınırlaması olmaksızın bütün milletlere açık olarak dokuz ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmada piyano solisti strig solisti rüzgar solisti piyano dört el, iki piyano oda müziği akordeon, arp, org şarkı söyleme perküsyon öğrenci – öğretmen (dört el piyano, diğer enstrümanlar) gibi kategoriler yer aldı. Gaziantep’te gerçekleştirilen finale Macaristan’dan gelen jürileri üyeleri Julianna Kiss ve Maria Kiss, İstanbul’dan Emrah Nalbant, Antalya’ dan Mira Şentürk bu güzel organizasyonu düzenleyen piyano öğretmeni Renata Çavdar ve eğitimci Aysun Deniz Oğuz görev aldı.
Şan eğitmeni Ceylan Balcı’nın sunduğu yarışmada, yurt dışından ve Türkiye’nin farklı illerinden gelen 80’e yakın yarışmacı adayları 4-5 Mayıs tarihinde sergiledikleri piyano performanslarıyla göz doldurdular. Tüm yarışmacılara katılım belgeleri ve teşekkür madalyaları, dereceye giren öğrencilere ise kupaları takdim edilirken Fİ Akademi Kurucularından Ömer İlbaşaran’a da katılımları ve desteklerinden dolayı bir teşekkür plaketi takdim edildi.
Fİ Akademi Kurucularından Ömer İlbaşaran yaptığı değerlendirmede, Fİ Akademi olarak yalnız eğitim alanında değil, aynı zamanda gerek Gaziantep’in gerekse Türkiye’nin sosyal, sanatsal, kültürel ve sportif alanlarda gelişmesine katkı sağlamak için üzerimize düşenleri yapmaya devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz