Gaziantep Valisi Davut Gül, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Gül, “Cumhuriyetin ilanı, Türk milletinin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisidir” dedi.
Vali Gül, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazılan Kurtuluş Destanı’nın ardından “En Büyük Eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünü ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutladığımızı ifade ederek, şunları söyledi:
“Topyekün bir kurtuluş savaşına girmek zorunda kalan Milletimiz, kaybetmek üzere olduğu milli varlığını tüm dünyada emsal gösterilecek bir şekilde verdiği mücadeleyle yeniden kazanmıştır.
Cumhuriyetin ilanı, Türk milletinin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisidir.
Cumhuriyet, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın ispatıdır.
Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü, bugün, o kenetlenmeyi bir kere daha hatırlamak ve ülkemize bağlılığımızı en net haliyle ifade etmek için büyük bir imkândır. Bu bayram vesilesiyle ortaya koyacağımız birlik ve beraberlik tablosu, aramıza nifak tohumları ekmeye çalışanlara verilecek en güzel cevaptır.
Bu tarihi gün dolayısıyla, başta büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, dökülen kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, kahraman gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyor, tüm Gazişehirli vatandaşlarımın Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here