Tuğba Özay: Eğer Amerika’da doğsaydım…

0
105

Ünlü manken ve şarkıcı Tuğba Özay, katıldığı bir programda samimi açıklamalarda bulundu. Yer aldığı sektörde hep aynı isimlerin parlatılmaya çalışıldığını söyleyen Tuğba Özay, bu düzene sert sözlerle isyan etti.

Eylül Aşkın Türkiye Haber Portalı’nda hazırlayıp sunduğu “Eylül Aşkın ile…” programında samimi sohbetleriyle ünlü konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Tuğba Özay’ı ağırlayan başarılı sunucu, bir psikolog edasıyla çocukluğa kadar indi.
Samimi bir sohbet gerçekleştiren 46 yaşındaki Özay, hem çocukluğundan, hem de gelecek planlarından bahsetti. İşte ünlü isimin açıklamalarından öne çıkanlar…

“KENDİ KENDİME OKUMA YAZMA ÖĞRENDİM”
Dört yaşında kendi kendime okuma yazma öğrendim. Birinci sınıfı okumadım, direkt ikinci sınıftan başladım. 6 yaşında ikinci sınıftaydım. 7 yaşında Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Deneme Sahnesi’nde tiyatroya başladım. İlkokul üçüncü sınıfta senaryolar, tiyatro oyunları yazmaya başladım. 14 yaşıma kadar tiyatro çalışmalarım devam etti.”

“BİR LOBİ VAR”
“Bir lobi var ve çark genelde hep orada dönüyor. Ben ismimi sağlamlaştırdım Tuğba Özay olarak. Evet, varım ama çok daha farklı yerlerde olmam gerekirdi. Bu yeteneklerim, bu güzelliğim, bu vizyonumla kesinlikle çok daha farklı yerlerde olmam gerekirdi. Hiç hak etmeyen insanların çok abartıldığı bir ülkede yaşıyoruz.”

“ÜLKEMİZ HEP AYNI İNSANLARIN ETRAFINDA DÖNMEYİ TERCİH EDİYOR”
“Bu ülkede çok güzel yerlerde olmayı hak eden nice insanlar var ama maalesef o hak ettikleri yerlerde değiller. Eğer ben Amerika’da veya Avrupa’da bir yerde doğmuş olsaydım ve bu mesleği icra ediyor olsaydım, uluslararası çapta olurdum. Ama bizim ülkemiz nedense hep aynı insanların etrafında dönmeyi tercih ediyor.”

“Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğim. Babamın şiirlerini, babama okutuyorum. 11 tane şiirini babama okuttuk yapay zeka ile. Şimdi bu proje benim için çok kıymetli, bunu hayata geçireceğim. Ve yine babamın yazmış olduğu şiirlerden bazılarını besteleyeceğim, kendim besteleyeceğim inşallah. Ya albüm ya da birkaç şarkılık çalışma olabilir.”

“KISA FİLM YARIŞMALARINA KATILMAK İSTİYORUM”
“Onun dışında kısa film yarışmalarına katılmayı çok istiyorum. Birkaç yazdığım kısa film senaryoları var. Artı olarak bir markam var benim patentini de almış olduğum, zeytinyağı markamız var. O konuda da kendimi ilerletmek istiyorum. Şu an butik bir çalışma yapıyorum ama belki ticarette de kendimi daha ileriye atabilirim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz