THY açıkladı: Tüm seferler iptal

0
152

Türk Hava Yolları (THY)’den yapılan açıklamada İstanbul çıkışlı 19.00-22.00 saatleri arasındaki tüm seferlerin iptal edildiği bildirildi.
Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün sosyal medya hesabından “İstanbul çıkışlı 19.00 – 22.00 arası Türk Hava Yolları tüm seferlerimiz iptal edilmiştir” açıklamasını yaptı.
Konuyla ilgili olarak Üstün verdiği bilgide, “Network altyapısında yaşanan sorunlar nedeniyle biletleme ve rezervasyon işlemlerinde aksamalar yaşanmaktadır. Sorunun giderilmesi ve yolcularımızın mağdur olmaması adına gerekli çalışmalar yapılmaktadır. Söz konusu aksaklık için özür dileriz. 30 dk sonra sizlere durum hakkında bilgi vereceğiz” ifadelerini kullandı.
YENİ AÇIKLAMA
Üstün, son paylaşımında ise şunları söyledi: “Bilgi teknolojileri alt yapısında meydana gelen sorunun hızla giderilmesi için farklı noktalardaki merkezlerimizde ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Bir dış müdahale konusunda henüz kesinleşmiş bir bilgiye sahip değiliz. Gelişmelerden sizleri 21.30’da yeniden bilgilendireceğiz. Seferlerimizle ilgili daha önce ilan ettiğimiz durum devam etmektedir. Bu gecikmelerden dolayı tekrar özür dileriz.”
“ARIZA DÜZELMEYE BAŞLADI”
Türk Hava Yolları Genel Müdür’ü Bilal Ekşi sosyal medyada yaptığı açıklamada, “Bilgi teknolojileri sistemlerimizdeki meydana gelen arıza ekiplerimizin çalışması ile düzelmeye başlamıştır. Seferlerimizi peyderpey yapmaya devam edeceğiz. Sistem arızasının oluşturduğu mağduriyetten dolayı tüm yolcularımızdan özür dileriz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz