TFF Başkanlığı için Büyükekşi’ye rakip çıktı

0
79

Türkiye Futbol Federasyonu olağanüstü genel kurulu 2 başkan adayı ile gerçekleşecek. Gaziantep FK’nın eski başkanı Mehmet Büyükekşi’den sonra Pazarspor’un eski başkanı Hüseyin Yangın da başkanlık için dilekçe verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 16 Haziran’da Ankara’da yapılacak olağanüstü ve seçimli genel kurulu için adaylık başvuru süresi sona erdi. TFF Başkan adaylığı için ilk başvuruyu Gaziantep FK Eski Başkanı Mehmet Büyükekşi yapmıştı. Pazarspor Eski Başkanı Hüseyin Yangın TFF Genel Sekreterliği’ne adaylık dilekçesini göndererek Büyükekşi’ye rakip oldu.
307 delegesi bulunan TFF Genel Kurulu’nda 155 oy alan aday çoğunluk sağlayacak. Adayların, toplam delege sayısının 5’te 1’i kadar ıslak imzayı seçim gününe kadar toplama hakkı bulunurken, yönetim kurulu listelerini ise seçim günü divan başkanlığına sunacaklar. Başkanlığa seçilecek kişi, bir yıl boyunca TFF Başkanı olacak.
Seçim gününe kadar çekilme olmazsa iki aday arasında geçecek genel kurula mevcut başkan Servet Yardımcı beklenenin aksine aday olmadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz