Teröristler bedelini ödüyor, ödemeye devam edecek

0
32

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saat 11.15’ten itibaren Karkamış’a 10 roket saldırısının yapıldığını ve bu saldırılar sonucunda 5 yaşındaki Hasan Karataş ile 22 yaşındaki öğretmen Ayşenur Alkan’ın hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakan Soylu, 5 aylık hamile Büşra Karataş’ın da yaralandığını ve entube edildiğini söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberinde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve Vali Davut Gül ile birlikte hain terör örgütü tarafından Gaziantep’in Karkamış ilçesine düzenlenen roketli saldırının olduğu bölgede incelemelerde bulunarak vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

SALDIRILAR TERÖRÜN İNSANLIKTAN YOKSUN YÜZÜNÜN SONUCUDUR
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Karkamış ilçesine saat 11.15’ten itibaren 10 farklı saldırı gerçekleştirildiğini söyledi. Bakan Soylu, terörün bölgeden temizlenene kadar mücadelenin süreceğini ve görevlilere teyakkuz halinde olmaları talimatı verdiğini belirterek şöyle dedi:
“Bugün buraya terör bölgesinden bir saldırı gerçekleşti. Dün akşam itibari ile saat 21.15’te antik alan dediğimiz bölgeye bir saldırı gerçekleşmişti ancak orası boş bir alandı. Bugün 11:15 sularında o saatten bu yana kadar yaklaşık 10 adet atım gerçekleşti. Hem Karkamış’ın içerisindeki sivil yerleşim yerlerine bir saldırı söz konusu hem de gördüğünüz gibi okullarımıza da bir saldırı söz konusu oldu. Atılan roket direk okula gelmedi ancak bahçe duvarının dışarısındaki yola isabet etti. Orada oluşan basınçla da maalesef öğretmen odasının camları kırılması suretiyle maalesef bir kardeşimiz öğretmenimiz 22 yaşında Ayşenur Alkan şehit oldu. Allah rahmet eylesin. Yine mahalle içerisinde evleri isabet etmek suretiyle de saldırı devam etti. Bu terörist saldırısı sonucunda maalesef bir duvarın içerisine girmek suretiyle orada 5 yaşında bir çocuğumuz Hasan Karataş rahmeti Rahmana kavuştu. Şehit oldu.”
‘5 AYLIK HAMİLE BÜŞRA KARATAŞ’IN VE BEBEĞİNİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR’
Bakan Soylu, saldırı sırasında bir evin duvarına saplanan havan sonucu 5 aylık hamile olan Büşra Karataş’ın ilk anda ölü bilgisinin geldiğini, ancak hastanede entübe bir şekilde tedavisinin devam ettiğini söyledi. Karataş’ın 5 aylık bebeğinin de doktorlar tarafından tedavi edilmeye çalışıldığını aktaran Soylu, şöyle devam etti:
“Hasan Karataş’ın hayatını kaybettiği yerde Büşra Karataş da 5 aylık hamileydi. O da karnından yara aldı. İlk anda bir ölü bilgisi geldi fakat şu anda entübe ve dualarımız onunla birlikte. Çocuğu ile ilgili de ilk anda böyle bir bilgi geldi onu da yaşatmaya çalışıyorlar. İnşallah o bebekte hayata tutunur tüm dualarımız bu yönde. Elbetteki bu terörün kuralsız insanlıktan yoksun yüzünün bir sonucudur. Biz bu saldırıları yıllar önce de burada yaşadık. Dün akşam itibari ile Kilis Öncüpınar’a da aynı şekilde saldırı oldu. Bugün yine Kilis’e ÇNRA dediğimiz havan atışları gerçekleşti. Bu meselenin bir tek karşılığı var, atamayacak yere kadar atamayacak hale kadar terörü temizlemektir. Allah kimseyi kötü komşu sahibi yapmasın. Bir terör devletini yanımıza komşu yapmak isteyenler esas itibari ile Türkiye’yi gelecek yıllarını ambargo altına almak isteyenlerdir. Bu dün de çok net anlaşılmıştı bugün de çok net anlaşılıyor. 5 yaşındaki çocukların masum sivil vatandaşların üzerine bomba yağdıranlar, havan atanlar elbette bedel ödeyeceklerdir. Ödüyorlar da ödemeye de devam edeceklerdir. Allah yaralılara şifa versin. Biz bu alandaki tüm değerlendirmelerimizi arkadaşlarımızla yaptık. Hangi tedbirleri daha alabileceğimizi hangi tedbirlerle bundan sonra adım atabileceğimizi arkadaşlarımızla beraber gerçekleştirdik. Hem geçmiş olsun hem başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza şifa diliyorum. Özellikle hamile kardeşimize ve doğmamış bebeğini acil şifalar diliyorum. Bu mesele sona erene kadar ve terör çevremizden tamamen temizlenene kadar mücadele ettiğimiz arkadaşlarımıza bir tek talimatımız var teyakkuz halindeyiz.’’

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz