Teröre Lanet Yürüyüşü’nde Rektör Özaydın neden yok?

0
78

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencileri ve akademisyenleri, terörü kınamak amacıyla bir araya gelerek ‘Teröre Lanet Yürüyüşü’ düzenledi. Yürüyüşe GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın’ın katılmaması dikkat çekti ve tepkilere yol açtı.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekâtı’nda şehit olan 12 asker için düzenlenen yürüyüş, GAÜN Sporium’da başlayıp GAÜN Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı önünde sona erdi. Yürüyüş sırasında sloganlar atan öğrenciler ve akademisyenler, terör örgütü PKK’ya tepki gösterdi.

Yürüyüş sonrasında GAÜN öğrencileri adına basın açıklaması yapan GAÜN Makine Mühendisliği öğrencisi Mehmet Fatih Kaya: “Bizler GAÜN öğrencileri olarak birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik bu saldırıları lanetliyoruz. Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyetinin güvenliğine tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz. Ülkemizin birliğine ve beraberliğine kem gözle bakan başta PKK, DAEŞ ve FETÖ olmak üzere her türlü terör yapılanmasını lanetliyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz