Tayyar: “Seçimle gelen seçimle gitmeli”

AK Parti MKYK Üyesi ve eski Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde terör bağlantılı personel alımı iddialarıyla ilgili özel teftiş başlatılmasına ilginç bir tepki gösterdi. Tayyar, bu teftişle adeta Ekrem İmamoğlu’na “can suyu” verildiğini belirterek, “Seçimle gelen seçimle gitmeli” dedi ve siyasetin ahlaki ilkelerle inşa edildiği vurgusunu yaptı.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında İçişleri Bakanlığı’nca “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde işbaşı yaptırılan personellerden 455’inin PKK/KCK, 80’inin DHKP-C, 20’sinin MLKP, 2’sinin MKP, ayrıca bazılarının FETÖ ve diğer terör örgütleriyle iltisaklı/irtibatlı olduğu yönünde ihbar, şikayet ve elde edilen tespitler üzerine, konunun tüm yönleriyle soruşturulması için özel teftiş başlatılması” gündemdeki yerini korurken, İmamoğlu’na en ilginç destek AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar’dan geldi.


“İMAMOĞLU’NA CAN SUYU VERİYORUZ”
Şamil Tayyar, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İmamoğlu ne zaman CHP’de kriz konusu olsa, ne zaman politik kredibilitesi zayıflasa ‘can suyu’ veriyoruz. Tartışmalı seçimi yenileyerek egosunu şişirdiğimiz İmamoğlu 3 yılı boş geçirse de sarıp sarmalıyoruz. Bıraksak ilk seçimde düşecek, düşmesin diye tutuyoruz” ifadelerini kullandı.
Tayyar’ın bu paylaşımı kısa sürede binlerce etkileşim aldı ve sosyal medyada gündem oldu. Tayyar’ın paylaşımına çok sayıda AK Parti’li tepki gösterdi.


“SİYASET AHLAKİ İLKELERLE İNŞA EDİLİR”
Tayyar, tepkileri üzerine ikinci bir paylaşım yaparak, AK Parti’li 5 büyükşehir belediye başkanının görevden alınma sürecindeki açıklamalarını hatırlatarak, “Niyetim dostlara laf yetiştirmek değil, ilkelerle ilgili. 5 büyükşehir belediye başkanımızın istifası istendiğinde de ‘seçimle gelen seçimle gitmeli’ demişim. Ortada suç varsa hükmü yargının vermesi gerektiğini söylemişim. Bugün de böyle. Siyaset ahlakı ilkelerle inşa edilir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz