Tahmazoğlu, Şahinbey Bilim Şenliği’nde çocuklarla buluştu

0
83

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Şahinbey Bilim Şenliği’nde çocuklarla bir araya geldi.
Şahinbey Belediyesi’nin, bilim ve teknolojiyi sevdirmek ve yeni nesillere farklı bakış açıları kazandırmak üzere Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlediği “Bilim Şenliği” programına Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’da katıldı. Bilim Şenliği’ne katılan çocuklar Başkan Tahmazoğlu’na yaptıkları ürünleri tanıttı.

ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ
Şahinbey Belediye Başkanı Tahmazoğlu çocukların bilimsel konulara olan ilgisinin ailelerce desteklenmesinin öneminin büyük olduğunu söyleyerek “Bilimsel konulara olan merak erken yaşlarda başlar. Bizlerde anne ve babalar olarak çocuklarımızı sürekli değişen ve gelişen dünyaya hazırlamalıyız. Bu noktada çocuklarımızı bilimin yaşamdaki önemini fark etmelerini sağlamak için onları bu konuda teşvik etmeliyiz” dedi.
Eğitimin temel hedeflerinden biri, çocukların bilimsel düşünme becerilerinin geliştirilmesi olduğuna da dikkat çeken Tahmazoğlu, “Bilimsel düşünme becerilerine sahip bireyler olmak, günümüz koşullarının kaçınılmaz bir gereğidir” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz