Gaziantep’te, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerinde trafik kurallarına uymayan bin 547 sürücü, yaya ve araç plakasına ceza uygulandı.
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, şehir merkezi ve şehirler arası kara yolunda trafik kontrol noktaları oluşturuldu. Yapılan denetimlerde toplam 4 bin 570 araç kontrol edildi.
Trafik güvenliği ve diğer vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşüren, 12 sürücüye ve araç plakasına konvoy oluşturmak ve sürekli korna çalarak gürültü kirliliği yapmaktan, 498 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 14 sürücüye hatalı şerit değiştirmekten, 27 sürücüye yayalara ilk geçiş hakkını vermemekten, 10 yayaya trafik ışık ve işaretlerine uymamaktan, 2 sürücüye abartı egzoz kullanmaktan, 2 sürücüye belediye sınırları içinde izin almadan taşımacılık yapmaktan, 2 sürücüye tescil belgesinde gösterilen maksat dışında araç kullanmaktan 974 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlal etmekten, genel toplamda bin 547 sürücü, yaya ve araç plakasına işlem yapıldı.
Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerinde ayrıca 93 araç trafikten men edilirken, 6 sürücü belgesine de el konuldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here