Sürpriz hediyeler, anaokulu öğrencilerini sevindirdi

0
87

Şehitkamil Belediyesi tarafından okul öncesi dönemde öğrencilerin geleneksel çocuk oyunları ile buluşmaları ve bu kapsamda okullara malzeme desteği sağlanmasına yönelik hayata geçirilen proje, minik öğrencilerin büyük ilgi ve sevgisiyle karşılandı.
Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ve Şehitkamil İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Yüksel Özkeçeci Anaokulu, Lütfiye-Celal Doğan Tural Anaokulu ve Şeker Aslansoy Anaokulunu ziyaret ederek protokol kapsamında gerçekleştirilen çalışmaları ziyaret etti.
Mendil kapmaca, körebe, seksek, ip atlama gibi birçok oyunu önce öğrenen sonra da keyifle oynayan öğrenciler, akıl ve zekâ oyunları, drama ve beceri koordinasyonu parkuru etkinliklerine de büyük ilgi gösterdi.
SOSYAL VE BİLİŞSEL BECERİLERİNİ GELİŞTİRECEK
Şehitkamil Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, anaokullarında yürütülen faaliyetler ile ilgili yaptığı açıklamada, geleneksel oyunların çocukların sosyal ve bilişsel becerilerini güçlendirdiğini belirtti. Kaymakam Yamlı, şu sözleri kaydetti:
“Çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümesine katkı sağlamak amacıyla başlatılan bu proje, sadece eğlenceli zaman geçirmelerine değil, aynı zamanda gelişimlerine de olumlu etkiler sunuyor. Geleneksel oyunlar, onların sosyal ve bilişsel becerilerini güçlendirirken, spor malzemeleri de fiziksel aktivitelere teşvik ediyor. Bu nedenle Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve etkinliklerde büyük bir özveri ile görev yapan tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum.”
ÇOCUKLARIMIZIN SAĞLIKLI BİR ORTAMDA BÜYÜMELERİNİ HEDEFLİYORUZ
Oyun ve etkinlikler esnasında minik öğrencilere eşlik eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, çocuklara en iyi eğitim imkânlarını sunmak istediklerini ifade etti. Başkan Fadıloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“Ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza en iyi eğitim imkânlarını sunmak, en öncelikli hedefimiz. Bu setler, onların hem eğlenmelerini hem de öğrenmelerini sağlayacak nitelikte tasarlandı. Amacımız, çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda büyümelerine destek olmak. Bu noktada çalışmalara katkı sunan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu bir eğitim dönemi diliyorum.”
ÇOCUKLARIN ÇOK YÖNLÜ BİR GELİŞİM SÜRECİ GEÇİRMELERİNE KATKI SAĞLANACAK
Protokol kapsamında yürütülen faaliyetleri yerinde takip eden Şehitkamil İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, eğitimin her aşamasında çocukların sosyal, duygusal ve motor becerilerini geliştirmenin çok önemli olduğunun altını çizdi. İlçe Millî Eğitim Müdürü Yağcı, şunları söyledi:
“Bu projenin ilçe genelindeki anaokullarına entegrasyonu, çocuklarımızın çok yönlü bir gelişim süreci geçirmelerine katkı sağlayacak. Eğitimin her aşamasında çocukların sosyal, duygusal ve motor becerilerinin gelişmesi bizim açımızdan çok önemli, çok değerli. Bu sürece her alanda büyük katkı sunan Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu nezdinde, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz