Adana, Gaziantep ve İstanbul’da silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptığı belirlenen suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 9 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonda, çok sayıda ruhsatsız silah ve mühimmatın yanı sıra 5 binden fazla bıçak ele geçirildi.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana’da faaliyet gösteren bir suç örgütünün silah ve mühimmat kaçakçılığı yaptığı ihbarı üzerine harekete geçti. 6 ay süreyle teknik ve fiziki takip yapan polis, 10 şüphelinin kimliklerini tespit etti. Tabanca, av tüfeği ve mühimmatın yanı sıra kayıt dışı bıçak kaçakçılığı da yaptığı belirlenen şüphelilere yönelik bu sabah Adana, İstanbul ve Gaziantep’te eş zamanlı operasyon düzenlendi.
9 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI
Şafak vakti düzenlenen operasyonda, Özel Harekat Polisleri tarafından demir kapıları koç başlarıyla kırılarak girilen evlerde 9 şüpheli yakalanarak, gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda ise 20 ruhsatsız tabanca, 691 mermi, 263 muşta, 2 kılıç, 67 av tüfeği ve 5 binden fazla bıçak ele geçirildi.
Polis, adresinde bulunmayan bir şüpheliyi yakalamak için çalışmalarının sürdürürken, operasyon dronla havadan görüntülendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here