ŞSM’deki resim kursu yoğun ilgi görüyor

0
167

Şehitkamil Sanat Merkezi (ŞSM)’de açılan yaz dönemi karakalem resim kursu, gençler ve çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor. Karakalem resim kursuna katılan kursiyerler, resim sanatının inceliklerini öğrenme fırsatı elde ediyor.

Gençlerin ve çocukların yeteneklerini geliştirmelerine büyük olanak sağlayan Şehitkamil Belediyesi, yeni hobiler edinmeleri için olanaklar oluşturmaya devam ediyor. Okulların tatil olmasının ardından ŞSM’de açılan yaz dönemi karakalem resim kursu yoğun ilgi görüyor. Haftanın 5 günü, farklı yaş gruplarına özel 2 farklı seansta 2’şer saatlik eğitimler veriliyor. Resim sanatına ilgisi olan ancak bilgisi olmayan kişiler, kursta resim konusuna dair birçok şey öğrenme imkanı buluyor. Karakalem resim kursuna katılan kursiyerler hem eğitim görüyor hem de günün stres ve sıkıntısını resim yaparak atıyor.
KURSİYERLER KARAKALEM KURSUNA YOĞUN BİR İLGİ GÖSTERİYOR
Kurs hakkında bilgi veren Şehitkamil Sanat Merkezi Temel Resim Öğretmeni Tuğçe Toplar, “Şehitkamil Sanat Merkezimizde temel resim ve karakalem resim kurslarımız bulunmaktadır. Haftanın 5 günü olmak üzere çocuk ve yetişkin gruplarımıza eğitim veriyoruz. Üniversiteye hazırlanan kursiyerlerimiz var, hobi amaçlı gelen kursiyerlerimiz var, kendini geliştirmek için gelen kursiyerlerimiz var. Kursiyerlerimize; temel eğitiminden başlayarak, çizgiler, ışık ve gölgelendirmelerle karakalem tekniğini kullanarak her türlü obje ve portre çalışması yapıyoruz. Burada gayet neşeli, rahat, uyumlu bir ortam var. Kursiyerlerimiz, karakalem kursumuza yoğun bir ilgi gösteriyor. Bizler de eğitmenler olarak kursiyerlerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz, onların en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamaya çalışıyoruz. Kursumuza katılmak isteyen tüm vatandaşlarımızı da bekliyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz