Sokak hayvanlarını Mercedes’le mi toplayacaksınız?

0
409

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının toplanması için düzenlenen 32 milyon lira tutarındaki ihale, kamuoyunda tepkilere yol açtı. CHP Şehitkamil Eski İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, aynı ihalenin İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 milyon 826 bin liraya yapıldığını bildirdi.
Sokak hayvanlarını toplama işini İzmir Büyükşehir Belediyesi 2 milyon 826 bin 995 TL’ye ihale ederken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak 11.5 kat daha pahalıya 32 milyon 17 bin 136 TL ‘ye ihale edilmesine çok sert tepki gösteren CHP Şehitkamil Eski İlçe Başkanı Av. Umut Yılmaz, “Hayvanları Mercedes’le mi toplayacaksınız? İzmir Gaziantep’in 2 katı büyüklüğünde iken aradaki 11.5 kat fark hangi hayvandan kaynaklanmaktadır?” diye sordu.
Yaptığı açıklamada, “Gaziantep’te başı boş hayvandan çok, başı boş yönetici sorunu var” ifadelerini kullanan CHP’li Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi’nin her yaptığı ihalenin mutlu son ile sonuçlandığını söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’e seslenen Yılmaz, “Sayın Fatma Şahin, sokak hayvanlarını toplama işini İzmir Büyükşehir Belediyesi 2 milyon 826 bin 995,00 TL’ye ihale ederken Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak sizin 11.5 kat daha pahalıya 32 milyon 17 bin 136,00 TL ‘ye ihale etmenizin gerekçesi nedir? Utanır mısınız? bana kızar mısınız bilmem ama İzmir’den 11.5 kat pahalıya ihale etmeniz sizce de ayıp mı, zorunluluk mu?
Sayın Başkan hayvanları Mercedes’le mi toplayacaksınız, İzmir Gaziantep’in 2 katı büyüklüğünde iken aradaki 11.5 kat fark hangi hayvandan kaynaklanmaktadır.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden daha mı duygusalsınız.
Sokak hayvanları için 200 noktada ayda 4.5 ton mama dağıtımını hayvanlara pusu kurmak için mi yoksa şov yapmak için mi yapıyorsunuz? Hem mama dağıtıp hem de hayvanları toplama sizce de tuhaf değil mi yoksa kafanız mı karışık? Büyükşehirin parası milli servettir. Söz konusu firmaya servet transferi gibi ihale yapılması bir an için vicdanınızı sızlattı mı?” sorularını yöneltti.
SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM
Av. Umut Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve bu ihaleyi yapanlar hakkında öncelikle Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağını kaydederek, “Sonrasında da Sayın Cumhurbaşkanına özel bir mektup yazacağım. Konu hakkında CİMER ve Gaziantep Valiliği nezdinde de şikayette bulunacağım” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz