Şimşek Ailesi, fen lisesi, spor salonu ve pansiyon yaptıracak

0
214

Gaziantepli hayırsever Şimşek Ailesi, Valiliğin koordinasyonunda gerçekleştirilen “100. Yılda 100 Hayırsever Kampanyası” kapsamında kente 24 derslikli fen lisesi, spor salonu ve 200 kişilik pansiyon yaptıracak.

Gaziantep’te okul eksikliği giderilerek eğitim ve geleceğe yatırımın hedeflendiği kampanyaya, hayırseverler ve kurumların destekleri sürüyor. Bu kapsamda Şimşek ailesince Şahinbey ilçesindeki Yamaçtepe Mahallesi’nde inşa ettirilecek fen lisesi, spor salonu ve pansiyon için protokol imzalandı.

Vali Davut Gül, törende eğitime sundukları katkıdan dolayısı aileye teşekkür etti. Vali Gül, “100.Yılda 100 Hayırsever” kampanyasının finale doğru yaklaştığını belirterek, “3 Aralık’ta Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla İstanbul’da ödül törenimiz olacak. Bugünde Cengiz Şimşek ve Ailesi ile birlikte iki tane protokol yapıyoruz. 1’cisi Fen Lisesi protokolü, 2’incisi ise 200 kişilik Öğrenci yurdu protokolü. Cengiz Bey başta olmak üzere tüm aile üyelerine ve Melike Tekstil ailesine teşekkür ederim. Sadece bu konuda değil, her konuda olabildiğince şehrimiz için katkı sunmaya devam ediyor. Allah sayılarını arttırsın, birliklerini ve bütünlüklerini muhafaza eylesin” dedi.


Aile adına konuşan Cengiz Şimşek ise kampanyaya daha önce de destek sağladıklarını belirterek, “100.Yılda 100 Hayırsever kampanyasına bizde katkıda bulunmak istiyoruz. Daha önce Melike Tekstil Ailesi olarak, bir ortaokul ile bir de anaokulu yapmıştık. 6 ay önce de bir camii inşaatına başlamıştık. Bu konuda bize fırsat verdiği için Vali Davut Gül’e teşekkür ederim. İnşallah bu okuldan da devletimize, milletimize faydalı insanlar yetişir. Ülkemizin kalkınmasına, faydalı insanların yetişmesine yardımcı olursak, bundan büyük mutluluk duyacağız” ifadelerini kullandı.


Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de fen lisesi, spor salonu ve pansiyon binasının Gaziantep’e hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından aile üyelerine teşekkür belgesi verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz