Gaziantep’te Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan iki ayrı operasyonda toplam 6 bin 250 paket kaçak sigara ele geçirildi. Polis, 4 kişiyi gözaltına aldı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü, devletin uğrayacağı vergi kaybını engellemek, haksız rekabetin önüne geçmek ve kaçakçılığın toplum nezdinde ulaşılabilirliğini azaltmak amacıyla operasyonlarını sürdürüyor.
Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucu, Şehitkamil İlçesi Aydınlar Mahallesi 3068 Nolu Cadde üzerinde bulunan bir TIR garajı ve garaj içerisinde bulunan bir araçta: 5 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.

Şehitkamil İlçesi Sanayi Mahallesi 60105 Nolu Sokak yanında bulunan boş arazide de elinde siyah poşetler bulunan 1 kişiden bin 250 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi.
Toplam 6 bin 250 paket kaçak sigaranın ele geçirildiği iki operasyonda gözaltına alınan 4 şüpheli hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa muhalefet suçundan yasal işlem yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here