Sektörde kalifiye eleman ihtiyacı var

0
61

Bedriye Polat Güzellik Akademisi, düzenlediği kurslarla kısa sürede geçerli bir meslek sahibi olmak isteyenlerden büyük ilgi görüyor. 6 Aylık güzellik uzmanlığı kursunu bitirenler güzellik salonlarında, eczanelerde ve hastanelerde çalışabiliyor ya da kendi güzellik salonlarını açabiliyor.

Gaziantep’in yanında çevre il ve ilçelerden güzellik uzmanı olmak isteyenlerin de ilgi odağı haline gelen Bedriye Polat Güzellik Akademisi’nin güzellik uzmanlığı, kalıcı makyaj ve lazer epilasyon kurslarına başvuranlar arasında öğretmen ve hemşirelerin çoğunluğu dikkat çekiyor.
SEKTÖRDE KALİFİYE ELEMAN İHTİYACI VAR
Bedriye Polat Güzellik Akademisi Kurucusu Bedriye Polat, güzellik uzmanlığına ilginin her geçen gün arttığını belirterek, “Hızla gelişen ve yenilenen bir sektörümüz var. Ayrıca her dönemde popüler olan bir alandayız. Sektörün sürekli gelişmesi ve büyümesi dolayısıyla kalifiye eleman ihtiyacı da her zaman mevcut. Bedriye Polat Güzellik Akademisi olarak açtığımız 6 ay süreli kurslara katılanlar güzellik salonlarında, eczanelerde, hastanelerde kolaylıkla iş bulabiliyor ya da dilerlerse kendi salonlarını açabiliyorlar” dedi.
MESLEĞİN TÜM İNCELİKLERİNİ ÖĞRETİYORUZ
Son yıllarda erkeklerin de güzellik uzmanlığı kurslarına daha fazla ilgi gösterdiğine dikkat çeken Bedriye Polat, şöyle devam etti: “Kurslarımız 18-45 yaş arasına hitap ediyor. Kursiyerlerimizin büyük kısmı kadın ancak az da olsa erkekler de kurslara başvuruyor. Çünkü erkeklere yönelik güzellik salonlarının sayısı da hızla arttığı için bu alanda da yetişmiş elemana ihtiyaç var. Bizim kursumuzda teorik derslerin yanında uygulama çok önemli. 6 Ay boyunca kursiyerlerimiz mesleğin tüm inceliklerini öğreniyorlar. Güzellik Uzmanlığı alanındaki yeni kursumuz önümüzdeki günlerde başlayacak. Sınırlı kontenjanımızdan yararlanmak isteyenlerin başvurularını bekliyoruz.
KURSLARA KİMLER BAŞVURUYOR?
Kurslarımıza her meslekten, her kesimden kursiyerler başvuruyor. Özellikle öğretmen ve hemşirelerden büyük talep alıyoruz. Yine üniversiteyi bitirmiş, okuduğu alanda iş bulamamış kişiler çok geliyor. Çalışma hayatına atılmak isteyen ev hanımları da başvuruyor. Geçmişte doktor kursiyerlerimiz de oldu. Kısacası çok geniş bir kursiyer profilimiz var. Günümüz şartlarında kısa sürede geçerli bir meslek sahibi olmak çok zor. Bedriye Polat Akademi olarak, ay içerisinde onların koluna bir bilezik takıyoruz. Sonrası da kendilerinin becerisine, isteklerine bağlı. Ama kesinlikle kolayca iş bulabileceği, geçerli bir meslek sahibi oluyor.

KAYSERİ’DEN, VAN’DAN GELEN KURSİYERLER VAR
Bedriye Polat Akademi olarak sadece Gaziantep’te değil çevre il ve ilçelerden de büyük talep alıyoruz. Çünkü bizim sektörde önemli olan uygulamadır. Teorik eğitim uygulama ile buluşmadığı zaman hiçbir anlamı yoktur. Biz Bedriye Polat Akademi olarak uygulamada çok iddialıyız. En büyük farkımız bu. Mesela Şanlıurfa, Kilis, Kahramanmaraş, Kayseri, hatta Van’dan öğrencilerimiz oldu. Dolayısıyla bölgemizdeki diğer illere de hitap ediyoruz. Eskiden bu tür kursları almak için Batıdaki büyük kentlere gidilirdi. Şimdi Gaziantep’te veriliyor olması büyük bir avantaj.
SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNE DESTEK VERİYORUZ
Biz Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir eğitim kurumuyuz. Eğitimin önemini biliyoruz ve işimizi severek yapıyoruz. Bu nedenle de sadece ticari açıdan bakmıyoruz. Bedriye Polat Akademi olarak geçmişte çok sayıda sosyal sorumluluk projesine imza attık. Mesela Asosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında 21 kızımıza 3 ay ücretsiz kurs verdik. Yine engellilere yönelik projelere de destek vererek toplumsal yardımlaşma ve dayanışmaya katkı sağladık” dedi. Bedriye Polat Akademisi’ne konularla ilgili olarak bedriyepolatguzellik ve bedriyepolatakademi instagram hesaplarının yanı sıra 0 505 100 26 30 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz