Şehitlik provokatörü çuvalın içinden çıktı!

0
856

Gaziantep Şehitliği’nde video çekerek, sosyal medyada “toplu mezar kazıldığı” provokasyonunu gerçekleştiren Mehmet Hamurcu, polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Şahsın; tehdit, hakaret, mala zarar verme, kasten yaralama, şantaj, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, hırsızlık ve yankesicilik gibi suç kayıtlarının olduğu tespit edildi.
Gaziantep Şehitliği’nde video çeken Mehmet Hamurcu adlı kişinin toplu mezarlar kazıldığı iddiası sosyal medyada büyük tepkilere neden olmuştu. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri de “toplu mezar kazıldığı” yönündeki sosyal medya paylaşımıyla ilgili inceleme başlattı.

ÇUVALA GİZLENDİ AMA YAKALANMAKTAN KURTULAMADI
İnceleme sonucu paylaşımı yaptığı belirlenen Mehmet Hamurcu, gizlendiği metruk bir binada çuval içerisinde saklanırken yakalanarak, gözaltına alındı.
Sosyal medyada büyük bir provokasyona imza atan Hamurcu, kendisini gözaltına alan polislere de mukavemet göstererek, karşı koymaya çalıştı.
Hamurcu, sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü.
TAM BİR SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Koordinatörü İdris Kardaş da Twitter’dan konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Gaziantep’te toplu mezar kazılıyor iddiasında bulunan provokatör yakalandı. Provokatör M.H’nin tehdit, hakaret, mala zarar verme, kasten yaralama, şantaj, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, hırsızlık ve yankesicilik gibi suç kayıtlarının olduğu öğrenildi” ifadelerini kullandı.

PROVOKATÖRÜN YAKALANMA ANI

https://youtu.be/u5RPXb7i_p0

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz