Şehit askerlerden yürek sızlatan video

0
262

Milli Savunma Bakanlığı, “Onlar hayattayken de şehadete yürürken de kendilerini düşünmez, gerideki mazlumu, mağduru düşünür” notu ile 4 şehidin son sözlerini içeren bir paylaşımda bulundu.

Milli Savunma Bakanlığı’nın Twitter’daki hesabından yapılan paylaşımda, “İşte Türk askeri budur, Mehmetçik budur” başlığı ile “Onlar hayattayken de şehadete yürürken de kendini düşünmez. Daima devleti, milleti ve insanlık için yaşar. Son nefeslerini verirken bile gerideki mazlumu, mağduru düşünür. Vasiyetiniz, vasiyetimiz” notu ile bir video paylaşıldı. Yapılan paylaşımda 4 şehidin görüntülerini yer verildi. Paylaşımda, şehitlerin; vasiyetleri, anneler günü videosu ve zeybek görüntülerine yer verildi.

“FAKİRLİK NEDİR BİLİRİM”
MSB’nin paylaştığı videoda ilk olarak 25 Kasım 2022’de Irak’ın kuzeyinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Gaziantepli Teğmen Duabey Onur Öztürkmen’in vasiyetine yer verildi. Öztürkmen vasiyetinde, “Erken ölürsem canımdan çok sevdiğim iki üç arkadaşım var. Beni o gece yalnız bırakmasınlar. Tüm kıyafetlerimi yoksul insanlara verin. Fakirlik nedir bilirim. Anneme sonradan söyleyin. Bu haberi kaldıramaz. Yaşayamadığım bir gençliğim var benim” sözlerini kullanmıştı.

MSB’den duygulandıran paylaşım 4 Mehmetçiğin yürek yakan son görüntüleri

“EN ÇOK İSTEDİĞİM ŞEY BİR KIZ ÇOCUĞUM OLSUN”

İkinci videoda, 1 Ekim’de Pençe Kilit operasyonu bölgesinde, şehit düşen Piyade Astsubay Çavuş Yusuf Ataş’ın vasiyet görüntüleri yer aldı. Ataş videoda vasiyetini anlatırken şu ifadeleri kullanmıştı: “Benim vasiyetim; Hayatta en çok istediğim şey, bir tane kız çocuğum olsun istiyorum. Eğer ölürsem bir tane lösemili kız çocuğunun hayatı boyunca tüm masraflarını karşılayın. Benim vasiyetim budur. Bir de bayramlarda gidin annemin babamın elini öpün.”

MSB’den duygulandıran paylaşım 4 Mehmetçiğin yürek yakan son görüntüleri

“EN BÜYÜK ANNE SENSİN”

Üçüncü videoda ise, Irak’ın kuzeyinde düzenlenen Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde 27 Kasım’da terör örgütü mensupları tarafından açılan taciz ateşinde yaralanıp, tedavi gördüğü hastanede şehit düşen, Piyade Uzman Çavuş Halil İbrahim Yiğit’in, Anneler Günü’nde hazırladığı bir videoya yer verildi. Videoda annesine seslenen Yiğit, “Dün bugün ve yarın hep seni sevdim, daima seni seveceğim. Bizimki bitmez bir sevgi annem annem. Anneler günün kutlu olsun. En büyük asker bizim asker diye vatan ocağına beni gönderen annem. En büyük anne sensin” ifadelerini kullandı.

MSB’den duygulandıran paylaşım 4 Mehmetçiğin yürek yakan son görüntüleri

SON ZEYBEK BİNLERCE KEZ PAYLAŞILDI

Dördüncü videoda ise Pençe Kilit operasyonu bölgesinde, 11 Kasım’da terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu, şehit düşen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Emre Sevinç’in zeybek oynarken çekilen görüntüsüne yer verildi. Sosyal medyada birçok kez paylaşılan görüntünün altına duygusal yorumlar yapıldı.

MSB’den duygulandıran paylaşım 4 Mehmetçiğin yürek yakan son görüntüleri
MSB’den duygulandıran paylaşım 4 Mehmetçiğin yürek yakan son görüntüleri

İŞTE AĞLATAN O GÖRÜNTÜLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz